MENU

300 osób znajdzie pracę w nowych biurach firmy Ericsson w Łodzi i Krakowie

28 lipca 2017Branża, Praca, Rynek

Poszukiwani są programiści, testerzy, architekci systemów, menedżerowie, a także osoby z doświadczeniem w zarządzaniu projektami. Osoby zatrudnione w nowych ośrodkach badawczo-rozwojowych firmy Ericsson będą zaangażowane m.in. w rozwój produktów wykorzystujących technologie komunikacji bezprzewodowej 5G.

Z oficjalnych informacji wynika, że szansę na zatrudnienie w nowych centrach rozwojowych firmy Ericsson mają m.in. deweloperzy z kilkuletnim doświadczeniem oraz znajomością technologii C++, Java oraz .NET. Poszukiwani są też architekci oprogramowania, testerzy, product ownerzy, osoby z doświadczeniem w zarządzaniu projektami, a także osoby na stanowiska kierownicze.

Rekrutacja ma związek z rozszerzeniem działalności firmy Ericsson w Polsce oraz uruchomieniem nowych ośrodków badawczo-rozwojowych w Krakowie i Łodzi.„Rozwój R&D Center w Polsce jest dla firmy Ericsson niezwykle istotny ze względów strategicznych. Jest konsekwencją wcześniejszych globalnych decyzji firmy. Zatrudnimy obecnie ponad trzystu ekspertów. Otwieramy nowe biura w Krakowie i Łodzi, rozszerzamy działalność” – podkreśla Birgitta Finnander, Head of R&D Center firmy Ericsson w Polsce.

Ericsson w Polsce jest jednym z najaktywniejszych inicjatorów technologii 5G. Wraz z rozwojem organizacji w tym obszarze otwiera się również na deweloperów z kilkuletnim doświadczeniem w pracy w technologiach C++, JAVA i .NET zachęcając do wykorzystania ich dotychczasowej wiedzy i doświadczenia w budowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Inżynierowie będą odpowiedzialni za rozwój produktów technologii komunikacji radiowej (2G/3G/4G/5G).

Przygotowanie do standardu 5G dotyczy również zacieśniania współpracy oraz intensyfikacji działań na uczelniach technicznych. Współpraca studentów AGH oraz firmy Ericsson podczas AGH Solar Boat oraz podpisany list intencyjny „5G Autonomous IoT slices” z Politechniką Warszawską to przykłady aktywniejszego zaangażowania firmy w innowacyjną rozpoznawalność na uczelniach.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »