MENU

Adam Marciniak nowym CIO w PKO BP

21 września 2017Blog redakcji

Dziś (21 września) Rada Nadzorcza PKO BP powołała Adama Marciniaka na stanowisko wiceprezesa zarządu. Zastąpił na tym stanowisku Janusza Derdę, który do PKO BP przyszedł w listopadzie 2016 roku z Banku Zachodniego WBK. W latach 2010-2016 pełnił tam funkcję CIO. 9 sierpnia Janusz Derda zrezygnował jednak z funkcji członka zarządu PKO BP.

Adam Marciniak przez ostatnie prawie 7 lat kierował Pionem Rozwoju i Utrzymania aplikacji w PKO BP.  „Był odpowiedzialny za zarządzanie, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych z sukcesem zreorganizował funkcjonowanie struktur IT koncentrując się na efektywności procesów, optymalizacji kosztów i dynamicznym rozwoju biznesu” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

W latach 2011 – 2014 Adam Marciniak – jako wiceprezes Inteligo Financial Services SA – odpowiadał także za rozwój systemów informatycznych, reorganizację, optymalizację i inkorporację spółki do struktur Banku. Wcześniej pracował w banku Pekao jako Dyrektor Operacyjny  Biura Rozwoju i Zarządzania Kanałami Elektronicznymi oraz Dyrektor Departamentu Informatyki w Centralnym Domu Maklerskim Pekao.

Adam Marciniak jest członkiem prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji oraz ekspertem Zespołu zadaniowego ds. oceny projektów informatycznych przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Zasiada w radach nadzorczych PKO Banku Hipotecznego SA i PKO BP Finat  Sp. z o.o.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »