MENU

Adam Sobczak nowym szefem Centralnego Ośrodka Informatyki

31 stycznia 2016Blog redakcji

Powołała go na to stanowisko Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Jego zastępcą została Monika Jakubiak. Adam Sobczak zastąpił na tym stanowisku Nikodema Bończę-Tomaszewskiego.

Adam Sobczak COI

Adam Sobczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki

Adam Sobczak to współtwórca i prezes zarządu spółki Cenatorium będącej komercyjnym dostawcą aktualnych danych o transakcjach na rynku nieruchomości. Jest też współzałożycielem portalu zbiórek charytatywnych – Siepomaga.pl. Współwłaściciel spółki INPLUS, działającej na rynku opracowań planistycznych i obsługi inwestycji infrastrukturalnych. Ekspert w zakresie rozwoju biznesu opartego o praktyczne zastosowanie innowacji i wynalazków. Pasjonat i znawca otwartych technologii przestrzennych pozwalających na obrazowanie procesów ekonomicznych i społecznych, etc.” – można przeczytać na stronach COI.

Adam Sobczak jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne. Studiował także na wydziale Gospodarki Przestrzennej oraz Ekonomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2002 r. uzyskał dyplom MBA na University of New Brunswick. Ukończył również studium doktoranckie SGH. Posiada też uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek skarbu państwa. W latach 2008-2011 pełnił funkcję sekretarza Rady Nadzorczej spółki Hotele Olsztyn Sp. z o.o.

Monika Jakubiak COI

Monika Jakubiak COI

Monika Jakubiak piastowała funkcje kierownicze w spółkach grupy kapitałowej PGNiG oraz spółkach grupy kapitałowej Vatenfall. „Nadzorowała wdrożenie systemów ERP wspierających aktywność operacyjną tych spółek oraz stworzyła pierwszą i największą organizację typu shared services w sektorze elektroenergetycznym w Polsce” – podają przedstawiciele COI. Monika Jakubiak jest magistrem ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Dysponuje też uprawnieniami biegłego rewidenta.

Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie w związku z jej powołaniem do kierownictwa COI doszło do „nieporozumień” pomiędzy poprzednim dyrektorem Centrum a Anną Streżyńską.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »