MENU

BPSC częścią amerykańskiej grupy Forterro

6 lutego 2017Branża, Rynek

Na mocy zawartego porozumienia chorzowskie Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych stało się częścią grupy, która skupia europejskie firmy dostarczające rozwiązania klasy ERP oraz związane z nimi usługi. Warunki umowy nie zostały ujawnione.

Zakup BPSC jest pierwszą inwestycją firmy Forterro w Europie Środkowo-Wschodniej i piątą na rynku oprogramowania wspierającego zarządzanie. „Spodziewamy się, że zasoby oraz doświadczenie rynkowe, które wniesie Forterro wzmocnią zarówno naszą firmę, jak i jej produkty” – mówi Rafał Orawski, prezes zarządu firmy BPSC. „Głównym priorytetem BPSC będzie nadal dbanie przede wszystkim o klientów firmy” – dodaje.

Grupę Forterro tworzą firmy oferujące wyspecjalizowane regionalnie lub branżowo oprogramowanie klasy ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. „Forterro jest grupą firm ERP, których produkty tworzone były w ojczystych językach w oparciu o lokalne wymogi i potrzeby branżowe użytkowników. Wszystkie charakteryzuje niezrównany poziom “dopasowania” które sprawia, że ciągle wygrywają one z systemami międzynarodowych dostawców. Nie inaczej jest z BPSC. Wiodąca pozycja rynkowa firmy, a także duża i lojalna baza klientów jest świadectwem wartości lokalnych i branżowych rozwiązań ERP” – podkreśla Jeff Tognoni, prezes firmy Forterro. Do grupy kapitałowej Forterro należą obecnie: szwedzkie firmy Jeeves i Infocube, szwajcarska spółka SolvAxis, francuska firma Sylob oraz chorzowskie BPSC. Działalność firmy Forterro wspiera finansowo fundusz Battery Ventures.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »