MENU

Citrix i Google rozszerzają strategiczne partnerstwo

27 lipca 2017Rynek

Na mocy porozumienia w ramach środowiska Google Cloud Platform dostępne będzie m.in. rozwiązanie Citrix Workspace Service. Zapowiedziano też integrację wybranych usług obu firm.

Według zapowiedzi przedstawicieli obu firm współpraca ma na celu m.in. wzmocnienie oferty usług pozwalających na dostarczanie aplikacji i kompletnych środowisk stacji roboczych w modelu chmury obliczeniowej przy zachowaniu szczególnego nacisku na zapewnienie bezpieczeństwa systemów końcowych. Integracja wybranych rozwiązań ma stanowić odpowiedź na oczekiwania użytkowników korporacyjnych, którzy – chcąc spełnić dynamicznie zmieniające się wymagania biznesowe – coraz częściej decydują się na wykorzystanie rozwiązań oferowanych w środowiskach chmury publicznej i hybrydowej.

I tak, w ramach rozszerzonej współpracy firmy Citrix i Goole zapowiadane jest udostępnienie w ramach środowiska Google Cloud Platform rozwiązań do zarządzania bezpiecznymi obszarami roboczymi Citrix Workspace Service. W ramach platformy Google Cloud dostępne jest też wspierające równoważenie obciążeń w środowiskach kontenerowych rozwiązanie Citrix NetScaler CPX.

Zapowiedziano również integrację rozwiązania Citrix ShareFile z pakietem Google G Suite. Dzięki temu możliwe ma być m.in. tworzenie korzystanie przestrzeni roboczych przez usługę Gmail, a także wykorzystanie usług Google Drive na potrzeby bezpiecznego współdzielenia plików w środowiskach korporacyjnych. Z oficjalnych informacji wynika też, że zespoły rozwojowe obu firm współpracują nad dalszą optymalizacją obsługi rozwiązania XenApp z poziomu urządzeń opartych na systemie operacyjnym Chrome OS i w zastosowaniach biznesowych.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »