MENU

Czy Nokia Networks i Alcatel-Lucent połączą siły?

18 grudnia 2014Polecane tematy, Rynek

Dwóch z trzech największych europejskich dostawców sprzętu telekomunikacyjnego wznowiło rozmowy o ewentualnej fuzji – wynika z nieoficjalnych doniesień. Transakcja mogłaby wzmocnić pozycję Nokii jako producenta rozwiązań infrastrukturalnych.

connect-316638_1280

Z informacji ujawnionych przez niemiecki Manager Magazin wynika, że przedstawiciele Nokii są zainteresowani przejęciem całości lub części firmy Alcatel-Lucent. Informacje o zacieśnieniu współpracy między dwójką największych w Europie producentów sprzętu telekomunikacyjnego pojawiały się już wielokrotnie w przeszłości. Teraz jednak, po tym jak Nokia odsprzedała własny dział urządzeń mobilnych do koncernu Microsoft, sytuacja ma wyglądać diametralnie inaczej.

Nokia, specjalizująca się obecnie m.in. w rozwiązaniach infrastrukturalnych dla sieci bezprzewodowych, łącząc siły z firmą Alcatel-Lucent mogłaby zyskać szereg rozwiązań i kompetencji z zakresu infrastruktury przewodowej. Przedstawiciele obu firm oficjalnie nie komentują pojawiających się informacji. Wiadomo jednak, że Alcatel prowadzi reorganizację mającą na celu zmniejszenie kosztów działania. Nokia z kolei dysponuje m.in. środkami finansowymi pozyskanymi w wyniku zamkniętej w kwietniu br. transakcji z firmą Microsoft. Cytowane przez agencję Reuters źródła zauważają jednak, że ewentualną transakcję utrudnić mogą francuscy regulatorzy rynkowi. Fuzja obu firm potencjalnie wiązałaby się bowiem z redukcjami zwolnienia. Nieoficjalnie mówi się, że w wypadku połączenia z fińską firmą pracę mogłoby stracić nawet 15 tys. pracowników firmy Alcatel.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »