MENU

Elwira Sokołowska po 9 latach przestaje kierować polskim oddziałem Sage

29 maja 2014Blog redakcji

Elwira Sokołowska odpowiadała za rozwój polskiego oddziału firmy Sage od początku jego działalności. Stanowisko prezesa zarządu powstałej na mocy umowy między firmą Sage, a Matrix.pl spółki Sage Symfonia objęła w maju 2005 roku. Po czterech latach, w ramach zmiany wizerunku spółki, z jej nazwy zniknęła marka Symfonia.

Elwira Sokołowska

„Dziękujemy pani Elwirze Sokołowskiej za jej wkład w działalność Sage i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość!” – czytamy w oficjalnym komunikacie zarządu spółki. Pod kierownictwem ustępującej prezes spółka osiągnęła roczne obroty na poziomie 70 mln zł. Na polski rynek wprowadzono również nowe produkty i usługi. W 2012 roku polski oddział Sage zatrudniał niemal 300 osób.

Obecnie rozpoczyna się proces poszukiwania nowego prezesa zarządu spółki. Zaplanowana na kilka miesięcy rekrutacja jest otwarta dla osób spoza organizacji, jak i dla menedżerów zatrudnionych obecnie w lokalnych oraz światowych strukturach firmy Sage. Obowiązki szefa polskiego oddziału Sage czasowo przejmuje Jean-Jacques Suter, odpowiedzialny jednocześnie na działalność firmy na rynku szwajcarskim.

Przedstawiciele firmy podkreślają jednocześnie wysoką rangę polskiego oddziału w globalnych strukturach Sage. „Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie, na którym Sage może osiągnąć dalszy wzrost i zająć pozycję w czołówce rewolucji sieciowej na rynku rozwiązań ERP” – napisano w komunikacie prasowym. Wiadomo również, że Sage planuje w szerszym stopniu wprowadzić na polski rynek swoje globalne rozwiązania – m.in. system Sage ERP X3. W połowie maja br. oficjalnie zaprezentowano nową, siódmą generację tego rozwiązania.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »