MENU

Fortinet kupuje dostawcę rozwiązań bezprzewodowych

28 maja 2015Branża, Rynek

Zakup Meru Networks ma pozwolić m.in. na rozszerzenie oferty i wzmocnienie działu badawczo-rozwojowego firmy Fortinet. Wartość transakcji sięga 44 mln USD.

network

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że transakcja ma wzmocnić pozycję firmy Fortinet na rynku profesjonalnych rozwiązań do budowy sieci bezprzewodowych dla przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Dzięki zakupowi Meru Networks do oferty Fortinet dołączą m.in. rozwiązania i usługi chmurowe związane z rozbudową i zarządzaniem sieciami bezprzewodowymi.

„Przejęcie Meru Networks nie tylko wzmocni naszą pozycję biznesową na rynku rozwiązań do budowy sieci bezprzewodowych. Powiększenie działu rozwoju produktów pozwoli nam tworzyć jeszcze bardziej innowacyjne produkty i usługi na miarę potrzeb przedsiębiorstw i instytucji każdej wielkości” – mówi Ken Xie, założyciel i prezes Fortinet. Przedstawiciele firmy podkreślają, że oferowane przez Fortinet punkty dostępowe oraz bramy bezpieczeństwa należą do najszybciej rozwijających się i perspektywicznych grup produktowych. Transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale br.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »