MENU

Hiszpański dostawca profesjonalnych usług konsultingowych sięga po system ERP

27 marca 2015Branża, PR, Rynek

Wdrożenie zintegrowanego rozwiązania klasy ERP ma pozwolić na usprawnienie zarządzania realizowanymi na kilkunastu rynkach projektami. Inwestycja w system IFS Applications ma także skonsolidować zarządzanie działalnością hiszpańskiej firmy i zdynamizować jej ekspansję.

andaluzja_1a

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że dział techniczny grupy LKS, jednego z wiodących dostawców profesjonalnych usług konsultingowych w Hiszpanii zdecydował się wdrożyć system IFS Applications™.

Dział techniczny grupy LKS, będący od 2013 roku członkiem programu sieci partnerów firmy IFS, jest częścią firmy Mondragón Corporation, obejmującej kilkanaście współpracujących ze sobą spółdzielni i ponad dwadzieścia firm specjalistycznych. Dział techniczny firmy oferuje profesjonalne usługi z zakresu architektury, przemysłu i energetyki, infrastruktury, doradztwa związanego z nieruchomościami i projektowania.

Grupa LKS, której siedziba znajduje się w północnej Hiszpanii, objęła działalnością międzynarodową kraje, takie jak Chiny, Kolumbia, Indie, Peru, Kostaryka, Chile, Meksyk i Urugwaj. Z uwagi na rozwój i coraz większą złożoność własnej struktury grupa LKS potrzebowała elastycznego systemu zarządzania, dostosowanego do rosnącej działalności międzynarodowej.

System IFS Applications zostanie wdrożony w 4 zakładach w Hiszpanii, Indiach, Kolumbii i Peru. Będzie z niego korzystać 244 pracowników firmy LKS. System firmy IFS utworzy platformę integracji zarządzania projektami i finansami spółek zależnych grupy. Rozwiązanie uprości również zarządzanie zasobami i umożliwi szybki i niezawodny dostęp do skonsolidowanych danych firmowych. W kolejnej fazie zostaną wdrożone rozwiązania firmy IFS z zakresu CRM i zarządzania zasobami ludzkimi.

„Zdecydowaliśmy się na system IFS Applications z uwagi na oferowane przez niego zaawansowane wsparcie zarządzania projektami, co stanowi kluczowy aspekt działalności naszej firmy” — mówi dyrektor generalny działu technicznego firmy LKS, Alberto Gorroñogoitia. „Unikatowe rozwiązanie ERP firmy IFS spełnia nasze wszystkie wymagania. Inni dostawcy nie mogli tego zagwarantować, ponieważ ich oferta z reguły składała się z kilku osobnych systemów. Co więcej, rozwiązanie zostanie wdrożone przez zespół IFS obsługujący grupę LKS Consulting Group, co stanowi kolejny argument przemawiający za wyborem systemu IFS Applications — blisko współpracujący z nami zespół wdrożeniowy to rzecz wielkiej wagi w przypadku projektu zakrojonego na tak szeroką skalę”.

„Powitanie grupy LKS w gronie naszych klientów to dla nas powód do wielkiej satysfakcji, ponieważ łączy nas już teraz bardzo owocna współpraca partnerska” — mówi Gustavo Brito, prezes IFS Ibérica. „Nasze rozwiązania z zakresu zarządzania projektami opracowano w celu wspierania przedsiębiorstw działających globalnie w najbardziej wymagających sektorach rynkowych. Jesteśmy pewni, że stosując nasze rozwiązania, grupa LKS osiągnie korzyści i nie możemy się już doczekać chwili, w której pomożemy jej w osiągnięciu założonych celów”.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »