MENU

HP Enterprise i HP Inc w Polsce od 1 sierpnia 2015 r.

15 kwietnia 2015Blog redakcji

Jak już wspomnieliśmy, obie firmy zostały zarejestrowane już w Polsce. Obecnie trwają procedury zmierzające do ich podziału. Znacznie większa będzie HP Enterprise, która przejmie prawie 90% pracowników obecnego Hewlett-Packard sp. z o.o.

hp_polska

Plan podziału ogłoszono w październiku 2014 r. HP Inc. ma skupić się na rozwoju oferty komputerów osobistych i urządzeń wydruku, HP Enterprise zaś na sprzedaży rozwiązań i usług korporacyjnych.

Potwierdzają się też nasze informacje, że Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. kierować będzie Paweł Czajkowski, obecny dyrektor generalny HP Polska, który firmą tą kieruje już od 10 lat. Z firmą tą związany jest de facto od samego początku, czyli od roku 1991 z ok. 6-letnią przerwą na pracę w firmie Ster-Projekt. Natomiast HP Inc. w Polsce kierować ma Jacek Żurowski szef działu PPS w HP Polska od października 2014 r. W HP pracuje on od 10 lat.

Jak wspominają nieoficjalnie przedstawiciele HP, to jedna z największych i najtrudniejszych procedur podziału firm, na pewno w historii sektora IT.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »