InfrastrukturaRynekPolecane tematy

Premiera jednego z najmocniejszych serwerów KunLun na Huawei Connect Poland 2016

W dniach 24 i 25 października odbyła się I edycja konferencji Huawei Connect Poland. Było to największe branżowe wydarzenie, jakie firma Huawei przygotowała dotychczas dla sektora ICT w Polsce. Huawei Connect Poland – współorganizowane z firmą Intel – poświęcone było transformacji cyfrowej oraz roli ICT w budowaniu Cloud 2.0. W trakcie spotkania zaprezentowano najnowszy, 32-procesorowy serwer KunLun.

Premiera jednego z najmocniejszych serwerów KunLun na Huawei Connect Poland 2016

Dzisiejsza konferencja jest dla nas wszystkich okazją do dyskusji nad wspólnym kierunkiem rozwoju polskiej transformacji cyfrowej. Cloud Computing, Big Data, IoT oraz technologie ultra-szerokopasmowe są fundamentem dla sektora ICT i jednocześnie motorem napędzającym cyfryzację , która ma decydujące znaczenie dla przyszłego kształtu naszego biznesu” – mówił Robinson Hu, Country Manager Huawei Enterprise.

Podczas konferencji Huawei Connect Poland, firma IDC zaprezentowała prognozę cyfrowej transformacji na lata 2016-2020. Badania wskazują, że do 2020 roku wydatki przedsiębiorstw na cyfryzację wyniosą ponad 500 mld USD. Jest to ponad 3 razy więcej niż obecnie. Jednocześnie z analizy  wynika, że do końca 2017 roku dla 66% firm cyfrowa transformacja będzie kluczowym element strategii rozwoju.

Huawei wprowadził właśnie do portfolio nowe urządzenie– serwer KunLun, który został w Polsce po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas Huawei Connect Poland. Najnowszy serwer jest wyposażony w 32-procesory, działające w ramach ekosystemu x86. Wykonuje on 18 milionów zapytań na minutę.

Premiera jednego z najmocniejszych serwerów KunLun na Huawei Connect Poland 2016

Dzięki otwartej i kompatybilnej architekturze oraz konstrukcji, KunLun jest w stanie zastąpić serwery unixowe, zmniejszając tym samym koszty utrzymania od 30% do 60% przy porównywalnym zastosowaniu” – przekonują przedstawiciele firmy. “Jego możliwości skalowania, szybkość, niezawodność i bezpieczeństwo są szczególnie cenione w sektorze energetycznym, telekomunikacyjnym czy finansowym, w których KunLun znalazł już swoje pierwsze zastosowania” – dodają.

O możliwościach i poszczególnych funkcjach KunLun, mogli się dowiedzieć uczestnicy zaglądając do wnętrza serwera dzięki okularom VR i specjalnie zaprojektowanej na tę okazję aplikacji. Serwer KunLun został wyróżniony złotą statuetką na globalnej konferencji Interop Tokyo. Ponadto doceniony został przez niemiecki iF Product Design oraz Red Dot Award.

Poza prezentacją KunLun, zostały omówione najważniejsze projekty wdrożone przez firmę Huawei oraz jej partnerów. Do tej pory na polskim rynku Huawei zrealizował kilka dużych projektów m.in. modernizację sieci IT dla PKO Banku Polskiego, Banku Zachodniego WBK, Ministerstwa Finansów, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskich Kolei Państwowych, czy też Gaz Systemu. Ponadto firma nieustannie współpracuje z instytucjami naukowo-akademickimi, takimi jak Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego czy też Centrum Informatyczne TASK. Huawei dostarczył do nich m.in. superkomputery oparte na własnych serwerach x86. Umożliwiają one przeprowadzanie najbardziej szczegółowych badań naukowych.

Podczas konferencji Huawei Connect Poland, firma IDC zaprezentowała prognozę cyfrowej transformacji na lata 2016-2020. Badania wskazują, że do 2020 roku wydatki przedsiębiorstw na cyfryzację wyniosą ponad 500 mld USD. Jest to ponad 3 razy więcej niż obecnie. Jednocześnie z analizy wynika, że do końca 2017 roku dla 66% firm cyfrowa transformacja będzie kluczowym element strategii rozwoju.

W trakcie konferencji Huawei Connect Poland firma zaprezentowała również plany na kolejne lata. “Huawei będzie kontynuować inwestycje w rozwój sieci szerokopasmowych, zapewniać rozwiązania dla bezpiecznego miasta, realizować wdrożenia w zakresie superkomputerów oraz rozwijać standardy rozwiązań chmurowych. Posiadamy bardzo szerokie portfolio, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć całą infrastrukturę, od produktów po całe rozwiązania. Pierwsza edycja Huawei Connect Poland była idealną okazją do wymiany doświadczeń. Mogliśmy lepiej poznać oczekiwania naszych kontrahentów i partnerów, dostosowując nasze portfolio do realiów polskiego rynku” – podsumował Sylwester Chojnacki, Dyrektor Produktów i Rozwiązań, Huawei Enterprise.

W pierwszej edycji Huawei Connect Poland wzięło udział ponad 300 ekspertów oraz czołowych przedstawicieli firm z sektora energetycznego, transportowego, bankowego, ISP, reprezentantów środowiska naukowo-akademickiego oraz administracji publicznej. Konferencja koncentrował się na czterech kluczowych zagadnieniach – Cloud, Big Data, SDN oraz Internet of Things.

Huawei Enterprise to jedna z trzech grup biznesowych Huawei odpowiedzialna za tworzenie produktów i usług ICT, w tym m.in.: rozwiązań dla funkcjonalnych sieci korporacyjnych, systemów cloud computing oraz centrów danych. Firma tworzy zarówno pojedyncze urządzenia i elementy infrastruktury, jak i w pełni funkcjonalne, samodzielne systemy komputerowo-serwerowe, a także kompletną infrastrukturę sieci bezprzewodowych, bezpieczeństwa i zunifikowanej komunikacji. Do obsługi sprzętu wykorzystywane jest dedykowane, zestandaryzowane oprogramowanie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *