MENU

IBM zainwestuje 1,2 mld USD w cloud computing

18 stycznia 2014Polecane tematy, Rynek

Firma planuje m.in. otwarcie w tym roku 10 nowych centrów obliczeniowych, a kolejnych pięciu w 2015. Dziś ma ich 12, a dołączając do tego data center przejętej firmy SoftLayer – 25. Łącznie ma ich być 40.

Najnowsze centra obliczeniowe powstaną w roku 2014 w: Waszyngtonie, Dallas, Hong Kongu, Londynie oraz w kilku lokalizacjach w takich krajach, jak Chiny, Japonia, Indie, Kanada i Meksyk. Kolejne inwestycje w roku 2015 planowane są na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W roku 2013 IBM dokonał już dużej inwestycji w rozwój oferty cloud computing przejmując za 2 mld USD firmę SoftLayer.

Według cytowanych przez IBM danych, w roku 2020 wartość rynku usług cloud computing wzrośnie do 200 mld USD! Największe wzrosty nastąpią w sektorze przedsiębiorstw i w administracji publicznej.

Krótkie podsumowanie planów IBM na dołączonej poniżej infografice.

cloud_ibm

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »