MENU

Integrated Solutions wprowadza WaaS, usługę zarządzania  siecią LAN/WLAN w chmurze

7 kwietnia 2016Branża, PR, Rynek

Już 72% firm na świecie zarządza sieciami bezprzewodowymi w chmurze. Jest to efekt rosnącej liczby urządzeń mobilnych wykorzystywanych do celów biznesowych. Z drugiej strony, z 43% organizacji, które  zapewniają gościom dostęp do własnego
Wi-Fi, tylko 13% go kontroluje.

cloud_co_gdy

Odpowiedzią na potrzebę bezpiecznej sieci WLAN ma być usługa WaaS, oferowana wspólnie przez Integrated Solutions (IS) i Orange Polska. „Dzięki WaaS firmy zyskują dostęp do chronionej przez UTM (Unified Threat Management) i wydajnej sieci bezprzewodowej. Bezpieczeństwo zapewnia filtrowanie ruchu w oparciu o aplikacje i treści internetowe, funkcje IPS (Intrusion Prevention System), firewall i antymalware. Wybierając naszą usługę użytkownicy mogą także korzystać ze wsparcia zewnętrznego help desk” – przekonuje Dariusz Jędrzejczyk, dyrektor Segmentu Klientów Kluczowych i Korporacyjnych w Orange Polska.

W ramach usługi WaaS konfiguracją sieci, ustawianiem polityk czy rozwiązywaniem problemów sieciowych pracowników zajmują się specjaliści Integrated Solutions. Działanie help desk jest regulowane przez umowy SLA (Service Level Agreement), który gwarantuje m.in. określony czas reakcji i usunięcie awarii.

Korzyścią z rozwiązania jest obniżenie wydatków na infrastrukturę sieciową – rutery, przełączniki, centrale telefoniczne itp. Z kolei dział IT – delegując na zewnątrz zadania związane z zarządzaniem siecią – może skoncentrować się na innych, ważnych dla danego biznesu obszarach, jak np. rozwój i utrzymanie systemów IT.

WaaS to usługa w pełni skalowana. Może być rozwijana np. wraz z uruchamianiem nowych oddziałów. Jest dostępna w opcji podstawowej i zaawansowanej oraz w 3 pakietach, dopasowanych do wymagań małego, średniego lub dużego biznesu. Istnieje również możliwość stworzenia oferty niestandardowej.

Pakiety usług WaaS

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »