RynekPolecane tematy

Intel Capital inwestuje w urządzenia wearables, Internet rzeczy i Big Data

Przedstawiciele funduszu poinformowali o 16 nowych inwestycjach. Łącznie we wszystkie te spółki Intel Capital zainwestował 62 mln USD. W tym roku Intel Capital planuje przeznaczyć na inwestycje ok. 355 mln USD.

Intel Capital inwestuje w urządzenia wearables, Internet rzeczy i Big Data

O nowych inwestycjach Intel Capital poinformował podczas 15. Intel Capital Global Summit. Uczestniczyło w nim ponad 1 000 przedsiębiorców z firm finansowanych przez Intel Capital oraz 2 000 członków zarządów firm technologicznych. Intel Capital Global Summit jest jednym z najważniejszych wydarzeń łączących środowisko venture capital i wspierających tworzenie przedsiębiorstw.

Intel Capital inwestuje w środowisko technologiczne, które rozciąga się od urządzeń wearables i Internetu rzeczy po analizę Big Data, obejmując m.in. urządzenia inteligentne, segment PC, chmurę i centra danych” – mówi Arvind Sodhani, prezes Intel Capital i wiceprezes Intela. „Skupiamy się na pomocy innowacyjnym firmom, aby rozwijały się w tym ekosystemie technologicznym, a w 2014 roku spodziewamy się zainwestować łącznie 355 mln USD” – dodaje.

Arvind Sodhani ogłosił inwestycje w 16 nowych firm na otwarciu 15. Intel Capital Global Summit. W tym roku konferencja gościła znamienitych prelegentów, m.in. Lawrence’a Summersa, byłego sekretarza skarbu USA; Johna L. Hennessy’ego, prezesa Uniwersytetu Stanford; Bena Saundersa, polarnika-rekordzistę i Reeda Hundta, byłego prezesa amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności.

Założyciele najnowszych spółek z portfolio Intel Capital reprezentują cały przekrój pokoleniowy – od 13-letniego Shubhama Banerjee, który przy użyciu klocków Lego i układów Intel Edison zbudował tanią drukarkę brajlowską dla niewidomych, przez Sundari Mitrę, 25-letnią weterankę branży półprzewodników, która obecnie rusza ze swym drugim start-up’em, po Earnesta Earona, którego nowa firma wykorzystuje bezzałogowy samolot i oprogramowanie w chmurze do wykonywania analiz danych na potrzeby rolnictwa, reagowania kryzysowego i innych zastosowań. Poniżej szczegółowe informacje o wszystkich inwestycjach Intel Capital.

Nowe typy urządzeń / technologie ubieralne („wearables”):

Avegant (Redwood City, Stany Zjednoczone) – rozwija nową generację urządzeń „wearable” i obecnie wprowadza na rynek Glyph – mobilne kino osobiste, które wykorzystuje ekran z mikrolustrami oraz oferuje dźwięk najwyższej jakości. Glyph zebrał ponad 1 mln USD na Kickstarterze na początku 2014 roku.

Braigo Labs Inc. (Palo Alto, Stany Zjednoczone) – założona przez 13-letniego gimnazjalistę-przedsiębiorcę Shubhama Banerjee, świadczy usługi naukowe i technologiczne, opracowując nowatorskie produkty, które są dostępne dla każdego. Jej produkty to m.in. Braigo v1.0*, drukarka brajlowska open source zbudowana z klocków Lego, dzięki czemu cena urządzenia została obniżona z 2 000 do 350 dolarów, do zastosowań edukacyjnych i domowych.

Eyefluence (Reno, Stany Zjednoczone) – przekształca chęci na działanie za pośrednictwem wzroku. Opracowana przez firmę wydajna technologia śledzenia ruchu gałek ocznych, zużywająca niewiele energii i wykorzystująca model interakcji iUi może być wykorzystana w każdym hełmie rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości, aby zapewnić naturalne, intuicyjne śledzenie ruchu gałek ocznych i sterowanie.

Rozwiązania mobilne / bezprzewodowe:

AnDAPT (Santa Clara, Stany Zjednoczone) – wprowadza nowy rodzaj technologii adaptacyjnej platformy analogowej do koncentratora czujnika wielofunkcyjnego i zintegrowanego systemu zarządzania energią dla klientów korporacyjnych. Pozwala im to ograniczyć zużycie energii i inteligentnie zarządzać siecią energetyczną.

Audyssey (Los Angeles, Stany Zjednoczone) – jest liderem w branży technologii audio opartych na badaniach, które korygują problemy akustyczne w celu poprawy jakości dźwięku z dowolnego urządzenia, w każdym otoczeniu odsłuchowym. Technologie tej firmy są stosowane przez czołowych producentów w kinie domowym, samochodach, telewizorach, telefonach komórkowych i salach kinowych.

Incoming Media (Santa Clara, Stany Zjednoczone i Sydney, Australia) – to mobilna platforma wideo, wykorzystująca predykcyjną analizę danych i inteligentne buforowanie, by nauczyć się tego jak widzowie oglądają filmy na urządzeniach mobilnych i dostarczyć im prawdziwie spersonalizowane filmy.

INRIX (Kirkland, Stany Zjednoczone) – wykorzystuje analizę big data i technologię predykcyjną, aby pomóc producentom samochodów, firmowym flotom, instytucjom publicznym i firmom z branży mediowej w ograniczaniu strat finansowych i negatywnego wpływu na środowisko, wynikającego z korków ulicznych.

Screenovate Technologies (Izrael) – oferuje rozwiązania mobilne, które mają zastosowanie w rozrywce, pracy i edukacji. Jej technologia umożliwia m.in. bezprzewodowe przesyłanie filmów, gier, prezentacji lub innych treści z urządzeń mobilnych do telewizorów lub i innych wyświetlaczy.

Thundersoft (Chiny i Tajwan) – jest dostawcą technologii i rozwiązań dla mobilnych systemów operacyjnych, które przyspieszają tworzenie produktu poprzez zapewnienie najlepszych technologii i usług, szczególnie dla smartfonów i tabletów z systemem Android*. [Inwestycja na etapie negocjacji warunków]

Innowacje w zakresie mikroprocesorów i układów SoC:

Netspeed Systems (Mountain View, Stany Zjednoczone) – oferuje platformę do projektowania układów system-on-chip (SoC) i zaawansowanych rozwiązań sieciowych w układach, która pozwala architektom SoC błyskawicznie tworzyć projekty o znacznie mniejszych wymiarach i mniejszym zużyciu energii.

Reno Sub-systems (Kanada) – projektuje i produkuje elementy podsystemów dla producentów urządzeń w przemyśle półprzewodnikowym.

Big Data i infrastruktura chmury:

Gigya (San Francisco, Stany Zjednoczone) – tworzy opartą na chmurze platformę do zarządzania tożsamością klienta, która pomaga nabywcom zamienić nieznanych gości odwiedzających stronę internetową lub aplikację mobilną w lojalnych i zaangażowanych klientów.

PilotTV (Tajwan) – jest operatorem sieci digital signage, który projektuje, wdraża i wspólnie zarządza systemami digital signage dla obiektów handlowych, mając pod opieką ponad 6 000 ekranów, m.in. w sklepach spożywczych, sieciach fast food, drogeriach i punktach przesiadkowych komunikacji publicznej.

PrecisionHawk (Raleigh, Stany Zjednoczone) – jest firmą dostarczającą informacje, która wykorzystuje mały, bezzałogowy pojazd latający i oprogramowanie w chmurze do gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych.

Prelert (Framingham, Stany Zjednoczone) – to firma wykorzystująca skomplikowaną analizę danych do dostarczania użytkownikom łatwych w użyciu aplikacji. Wykorzystuje zautomatyzowaną analizę predykcyjną, by wykrywać schematy w zachowaniach osób i urządzeń.

Stratoscale (Izrael) – rozwija nową technologię mającą zmienić oblicze centrów danych następnej generacji. Firma buduje infrastrukturę oprogramowania wykonawczego do skalowalnego przetwarzania — technologii, która pomoże klientom wykorzystać wszystkie dostępne zasoby obliczeniowe i ujednolicić przetwarzanie oraz magazynowanie w całym centrum danych.

Ossia (Redmond, Stany Zjednoczone) – stworzona przez Ossia inteligentna technologia bezprzewodowego zasilania Cota, umożliwia bezpieczne, zdalne zasilanie kilku urządzeń jednocześnie z odległości do 9 metrów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *