MENU

itelligence przejmuje usługi SAP od Software AG

13 września 2013Rynek

Obie firmy porozumiały się w sprawie przejęcia obsługi rozwiązań SAP w Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech. W wyniku transakcji koncern itelligence istotnie wzmocni swoją pozycję rynkową. Wcześniej na mocy podobnej umowy firma przejęła od Software AG pion konsultingu SAP w Ameryce Północnej.

Siedziba itelligence w niemieckim Bielefeld

Siedziba itelligence w niemieckim Bielefeld

Zawarta umowa wzmocni pozycję rynkową firmy itelligence w Europie Wschodniej i pozwoli na poszerzenie bazy klientów. Przejmując struktury Software AG odpowiedzialne dotąd za sprzedaż licencji, usługi konsultingu, wsparcia oraz outsourcingu systemów SAP firma itelligence stała się największym partnerem niemieckiego producenta w Czechach. Spółka uzupełniła również swoją działalność o usługi doradcze i utrzymaniowe na Węgrzech. Porozumienie Software AG i itelligence zostało zawarte z końcem sierpnia br. Wartości transakcji nie ujawniono.

W ostatnim roku działalność Software AG w obszarze rozwiązań SAP została mocno ograniczona także na rynku polskim. Zmiany są elementem strategicznych planów zakładających koncentrację na własnej – stale rozszerzanej – ofercie rozwiązań Software AG. Poza narzędziami integracyjnymi linii webMethods i procesowymi – ARIS, niemiecki koncern inwestuje w rozwiązania analityczne, aplikacje wspierające zarządzanie projektami i architekturą IT, a także technologie cloud oraz in-memory.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »