MENU

Jarosław Urbańczyk nowym wiceprezesem Skanska ds. IT

14 marca 2016Blog redakcji

Dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Skanska AB. Jarosław Urbańczyk pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.

Jarosław Urbańczyk

Jarosław Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej. „Głębokie rozumienie biznesu, doskonałe umiejętności menedżerskie i silne oparcie na wartościach sprawiają, że Jarosław jest doskonałym wyborem na to stanowisko” – komentuje Veronica Rörsgård, Executive Vice President Skanska AB. „Największe osiągnięcie Jarka – połączenie jednostek IT na trzech rynkach w jedną, sprawnie funkcjonującą całość – jest działaniem bezprecedensowym w funkcjach wsparcia całej korporacji. Awans Jarosława pokazuje, że wspólne, sprawnie działające, ponadgraniczne IT w Europie Środkowej jest sukcesem i dowodzi jednocześnie, że takie działania są doceniane i pożądane w strukturach globalnych Skanska” – dodaje Marek Malinowski, dyrektor finansowy w Skanska S.A.

Grupa Skanska zatrudnia w Polsce już prawie 8 tys. osób. Sposób działania i rozwiązania stosowane w polskich strukturach firmy są coraz mocniej zauważane i doceniane w Skanska globalnie. Stosowane na polskim rynku pomysły i standardy pracy stają się coraz częściej inspiracją dla podobnych rozwiązań w innych oddziałach firmy na świecie.

Jarosław Urbańczyk to kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk – wiceprezesa wykonawczego (Executive Vice President) w zarządzie Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiego oddziału. Natomiast od stycznia br.  funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »