MENU

Luxoft ma już 1000 pracowników w Polsce

24 kwietnia 2015Praca, Programiści

Firma jest dostawcą usług rozwoju oprogramowania dla klientów z całego świata. Dzięki przekroczeniu progu 1000 osób Luxoft stał się jednym z największych pracodawców IT w Polsce. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w roku 2010.

maxresdefault

W ciągu dwóch i pół roku liczba pracowników Luxoft w Polsce wzrosła czterokrotnie z 250 do 1000” – mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland. „Według wcześniejszych zapowiedzi planowaliśmy osiągnąć liczbę 1200 pracowników do końca 2015 roku, dziś wiemy że zatrudnienie będzie znacznie wyższe. Bardzo szeroki dostęp do utalentowanych specjalistów ds. IT umożliwia Luxoft pracę nad coraz bardziej zaawansowanymi projektami” – dodaje.

Luxoft Holding ma ponad 9 000 pracowników w 27 biurach znajdujących się w 16 krajach świata. Luxoft poszukuje specjalistów IT w takich miastach w Polsce, jak Kraków i Wrocław. Firma oferuje pracownikom rozbudowane pakiety relokacyjne. „Rosnące zaangażowanie Luxoft w Polsce to ważna część dynamicznego rozwoju firmy” – opowiada Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft ds. marketingu. „W 2014 roku otworzyliśmy centra w Bułgarii i Meksyku, a w Stanach Zjednoczonych liczba pracowników w tym okresie wzrosła więcej, niż dwukrotnie. Polska to integralna część naszej globalnej sieci biznesowej, która obejmuje region Azji i Pacyfiku, Zachodnią i Wschodnią Europę, Południową Afrykę, Meksyk i Amerykę Północną” – dodaje.

W marcu br. Luxoft otworzył drugie biuro we Wrocławiu. Pracownicy nowego centrum będą realizować zaawansowane projekty informatyczne na rzecz wiodącego międzynarodowego banku inwestycyjnego. W I kwartale tego roku firma zatrudniła w Polsce ponad 200 osób. Firma rekrutuje specjalistów zarówno do pierwszego, jak i nowego centrum we Wrocławiu. Luxoft poszukuje programistów z przynajmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym, choć potrzebuje także specjalistów gotowych do objęcia ról kierowników zespołów. Oprócz programistów Java, firma rekrutuje także osoby specjalizujące się w analityce biznesowej, a także inżynierów wsparcia technicznego.

Polskie centra Luxoft urządzone są w sposób odpowiadający potrzebom specjalistów ds. IT, umożliwiając kreatywną pracę oraz wprowadzając do biura elementy rozrywki. We wszystkich biurach firmy znajdują się wygodne miejsca pracy dla kilkuset pracowników, wyposażone w kolorowe pomieszczenia, pokoje do pracy w małych grupach i telekonferencji, a także miejsca do relaksu. Luxoft organizuje także serię spotkań LoGeek Night – spotkań z ekspertami branży IT toczonych w nieformalnej, przyjaznej atmosferze.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »