MENU

Marek Roter został szefem polskiego oddziału Enterprise Services wydzielonej z HPE

8 stycznia 2017Blog redakcji

Jak się dowiadujemy, formalnie dział usług biznesowych Hewlett Packard Enterprise to już osobna spółka. Enterprise Services został zarejestrowany w KRS pod koniec lipca 2016 roku. A w marcu 2017 r. ma się połączyć z CSC Computer Sciences Polska.

Marek Roter do tej pory pełnił obowiązki Global Accounts and C&P Sales Manager w Hewlett Packard Enterprise. W latach 2012-2015 kierował działem Technology Services w HP Polska. W latach 2004-2008 pracował w firmie Microsoft, przez ostatnie 3 lata jako Country Manager. Na początku swojej kariery także związany był z firmą Hewlett-Packard, w której pracował od roku 1993, pod koniec jako szef działu Enterprise Systems Group.

Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedziami wyłączony ze struktur Hewlett Packard Enterprise dział usług korporacyjnych zostanie następnie połączony z firmą Computer Sciences Corp. W efekcie takiej transakcji powstanie wyspecjalizowana w usługach biznesowych firma dysponująca rocznymi obrotami na poziomie 26 mld USD. Podział HPE, a następnie fuzja działu Enterprise Services z CSC ma nastąpić przed końcem marca 2017 roku.

Enterprise Services w Polsce to także centrum usług dawnego Hewlett-Packard we Wrocławiu. Łącznie firma ta zatrudnia w Polsce prawie 3000 osób. Z kolei CSC Computer Sciences Polska to oddział kilku-, kilkunastoosobowy. Z dużym prawdopodobieństwem można więc powiedzieć, że Marek Roter będzie kierował też organizacją powstałą z połączenia Enterprise Services i CSC Computer Sciences Polska.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »