Branża ITRynekPolecane tematy

McAfee od dziś (4 kwietnia) ponownie samodzielną firmą

Samodzielność McAfee to efekt wspólnej inwestycji amerykańskiego funduszu TPG i Intela. Firmy stworzyły samodzielny podmiot w sektorze cyberbezpieczeństwa, który korzystać może z pokaźnego kapitału i zasobów operacyjnych i technologicznych.

McAfee od dziś (4 kwietnia) ponownie samodzielną firmą

Zgodnie z zapowiedziami, Intel utrzymał 49-proc. pakiet akcji. Przypomnijmy, firma sprzedała większościowy pakiet akcji McAfee w roku 2016 za 4,2 mld USD. Sześć lat wcześniej Intel przejął 100% akcji McAfee za 7,7 mld USD.

Christopher Young, wiceprezes i dyrektor generalny Intela, objął stanowisko głównego dyrektora zarządzającego (CEO) w firmie McAfee. Bryan Taylor – partner w TPG – został przewodniczącym Rady Nadzorczej. Jednocześnie McAfee ogłasza nowy etap działalności. W nowej strategii firma kładzie nacisk na innowację, zaufanie i współpracę. „W nowej odsłonie firma będzie rozbudowywać platformę do zabezpieczeń przed cyberzagrożeniami. Wszystko po to, aby w myśl hasła ‘Together is Power’ umożliwić jeszcze skuteczniejszą identyfikację zagrożeń i koordynować działania zaradcze i naprawcze” – przekonują przedstawiciele McAfee.

McAfee za cel stawia sobie rozbudowywanie swojej platformy i nowe inwestycje, zarówno finansowe, operacyjne, jak i technologiczne. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać globalne możliwości i szanse na rynku cyberbezpieczeństwa. “Bezpieczeństwo w Internecie jest największym wyzwaniem współczesnego świata. Dotyczy wszystkich, dlatego leży na sercu rodzicom, prezesom firm i przywódcom państw” – mówi Christopher Young. “Jako samodzielna firma z jasno określonym celem McAfee może zostać bastionem, w którym ludzie i organizacje będą się jednoczyć wspierani przez nowe technologie, aby walczyć ze wspólnym wrogiem i zapewnić wszystkim bezpieczniejszą przyszłość” – dodaje.

Chris Young i zespół McAfee mają nasze pełne wsparcie jako jedna z największych w branży firm skupiających się na obszarze bezpieczeństwa w sieci. Bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe i pomijając nasz pakiet udziałów oraz stałą współpracę z McAfee, Intel będzie kontynuował prace związane z integracją rozwiązań do ochrony prywatności w naszych produktach chmurowych z miliardami inteligentnych i połączonych ze sobą urządzeń” – komentuje Brian Krzanich, CEO, Intel. “Zaangażowanie w innowacje produktowe, rozbudowana sieć partnerska i wysoki poziom obsługi klienta tworzą zaufaną markę, która może z powodzeniem działać jako samodzielny  podmiot. Z nadzieją czekamy na współpracę z firmą i naszymi partnerami. Razem będziemy się rozwijać  i kontynuować tworzenie platformy cyberbezpieczeństwa, która zapewni skuteczną ochronę klientom w środowisku szybkich i gwałtownych przemian” – powiedział Bryan Taylor, partner w firmie TPG Capital i przewodniczący rady nadzorczej w McAfee.

McAfee od dziś (4 kwietnia) ponownie samodzielną firmą
Nowe logo McAfee

McAfee skupia ponad 7500 specjalistów z sektora cyberbezpieczeństwa oraz posiada ponad 1200 patentów na technologie zabezpieczające. Prowadzi również ośrodek badawczy McAfee Labs, który jest ważnym w świecie źródłem informacji o zagrożeniach cybernetycznych. Rozwiązania McAfee gromadzą i korelują dane z milionów czujników monitorujących kluczowe wektory zagrożeń. To umożliwia bieżące wprowadzanie innowacji najbardziej potrzebnych w produktach.

Produkty i rozwiązania McAfee zapewniają dziś ochronę ponad 3,7 mld punktów końcowych każdego dnia, w tym 87% największych światowych banków i firm z listy Fortune 100, a także ponad 250 mln urządzeń konsumenckich. Przez ostatnie trzy dekady (od 1988 roku, kiedy to w Internecie pojawił się pierwszy robak, aż do ostatniego skomasowanego ataku DDoS Mirai w 2016) McAfee dostarcza praktyczne rozwiązania zapobiegające i przeciwdziałające zagrożeniom.

Z kolei inicjatywa McAfee Security Innovation Alliance – program partnerstwa technologicznego – zrzesza ponad 135 członków z całego świata. W ciągu ostatniego roku ponad 30 partnerów dokonało lub zaplanowało integrację z McAfee Data Exchange Layer (DXL) – szyną komunikacyjną umożliwiającą interakcje między aplikacjami w czasie rzeczywistym.

Nowy inwestor McAfee – TPG – to założona w 1992 roku firma z sektora aktywów alternatywnych, zarządzająca obecnie aktywami o wartości 74 mld USD i posiadająca oddziały w Austin, Pekinie, Bostonie, Dallas, Fort Worth, Hongkongu, Houston, Stambule, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Moskwie, Bombaju, Nowym Jorku, San Francisco, São Paulo i Singapurze. Platformy inwestycyjne TPG obejmują różne klasy aktywów, w tym fundusze private equity, inwestycje w rozwój, nieruchomości, kredyty i akcje spółek giełdowych.

Z kolei Thoma Bravo – mniejszościowy akcjonariusz McAfee – jest firmą działającą na niepublicznym rynku kapitałowym w sektorze oprogramowania i usług opartych na technologiach. Poprzez zestaw funduszy o wartości kapitału przekraczającej łącznie 17 mld USD Thoma Bravo współpracuje z zespołami kierowniczymi firm w ramach wdrażania najlepszych praktyk operacyjnych, inwestycji w inicjatywy rozwojowe oraz przejęć. Do tej pory współpracę partnerską podjęło wielu liderów branżowych, w tym Blue Coat Systems, Deltek, Digital Insight, Global Healthcare Exchange, Hyland Software, PowerPlan, Riverbed, SolarWinds, SonicWall, Sparta Systems oraz TravelClick. Firma posiada oddziały w San Francisco i Chicago.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *