MENU

Największy gruziński wytwórca prądu wdraża scentralizowane rozwiązanie IT

3 lutego 2015Branża, PR, Rynek

Firma JSC ENERGO-PRO Georgia będzie wykorzystywać system IFS Applications jako wsparcie dla kluczowych obszarów działalności. Wdrożenie scentralizowanego rozwiązania klasy ERP ma pozwolić na zwiększenie efektywności organizacji

jsc-energopro

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma JSC ENERGO-PRO Georgia, największy wytwórca i dystrybutor energii elektrycznej w Gruzji, wdraża system IFS Applications™ 8 w celu usprawnienia procesów w obszarze finansów, zarządzania projektami, dystrybucji, remontów oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

JSC ENERGO-PRO Georgia jest największym przedsiębiorstwem w sektorze energetyki w Gruzji, specjalizującym się w wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej. Firma jest właścicielem 10 średniej wielkości hydroelektrowni o łącznej mocy przekraczającej 414 MW. JSC ENERGO-PRO Georgia obsługuje 860 tysięcy klientów i jest jednym z największych pracodawców w Gruzji, zatrudniającym 5200 pracowników.

Główne cele wdrożenia systemu IFS Applications 8 to: zintegrowanie dotychczas używanych rozwiązań wspomagających zarządzanie, zapewnienie dostępu do informacji zarządczych na bieżąco, zintegrowanie procesów w obszarze finansów i gospodarki magazynowej oraz usprawnienie zarządzania przeglądami i remontami maszyn i urządzeń. System IFS Applications obejmie obszar finansów, dystrybucję, zarządzanie projektami, remonty i zarządzanie zasobami ludzkimi.

„Spodziewamy się, że wdrożenie systemu IFS Applications 8 pozwoli na usprawnienie wielu obszarów działalności naszego przedsiębiorstwa” – powiedział Nikolaj Nikolov, dyrektor generalny JSC ENERGO-PRO Georgia. „Zarządzamy rozległą i złożoną infrastrukturą, dlatego dostęp na bieżąco do aktualnych, spójnych i wiarygodnych danych ma dla nas kluczowe znaczenie. Liczymy na to, że system zintegrowany ułatwi zwiększenie efektywności zarządzania majątkiem naszego przedsiębiorstwa”.

„Bardzo się cieszymy, że firma JSC ENERGO-PRO Georgia dołączyła do grona naszych klientów z sektora energetyki” – powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Firma IFS ma wieloletnie doświadczenie na globalnym rynku energetyki, a współpraca z kluczowymi klientami pozwala nam dostarczać najlepsze rozwiązania branżowe”.

Zakończenie projektu wdrożenia jest planowane na maj 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »