MENU

Nieoficjalnie Grzegorz Mach nowym CIO w KGHM Polska Miedź

24 lutego 2016Blog redakcji

Zastąpił na tym stanowisku Piotra Pawłowskiego, który zarządzał IT w KGHM Polska Miedź od sierpnia 2008 roku. Grzegorz Mach pracował już dla Grupy KGHM, jako wiceprezes i dyrektor zarządzający Telefonii Dialog. 

user_2039858_c4aaec_huge

Grzegorz Mach w latach 2007-2008 jako członek zarządu odpowiedzialny był za Pion Techniki i Informatyki oraz Pion Sprzedaży i Obsługi Klienta. Kariera zawodowa Grzegorza Macha od początku związana była z branżą teleinformatyczną. Do 2006 roku związany był z polskim oddziałem IBM, gdzie odpowiadał za sprzedaż i wdrożenia rozwiązań IT wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Do 2003 roku pracował dla Hewlett-Packard Polska. Wcześniej, w latach 1989-2002, zajmował stanowiska kierownicze i menadżerskie m.in. w firmach CCS, Soft-Tronik oraz JTT Computer.

Ostatnie 8 lat Grzegorz Mach pracował m.in. jako Project Manager w IBM GSDC Polska, Business Development Manager w Surfland Systemy Komputerowe, prezes zarządu Invest Solution, a ostatnio jako Senior Sales Manager w Teleste Group.

Wg nieoficjalnych informacji, zmiany szefów IT nastąpiły także w innych państwowych spółkach i instytucjach, m.in. Grupie PKP gdzie IT kieruje Zbigniew Cieślak czy w Centralnym Ośrodku Informatyki, którego nowym szefem został Adam Sobczak – o czym już pisaliśmy, ale także w IPN, czy Agencji Rynku Rolnego. Wspomina się także o PZU…

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »