MENU

Office 365 prawie darmo dla organizacji non-profit

10 września 2013Rynek

Nowa oferta firmy Microsoft jest skierowana do organizacji non-profit oraz organizacji z 41 krajów, także z Polski. W ciągu najbliższego roku oferta będzie dostępna w kolejnych 49 państwach.

Zdaniem przedstawicieli koncernu dzięki wykorzystaniu – dostępnego w formie usługi – oprogramowania Office 365 objęte programem organizacje non-profit będą mogły w większym stopniu skupić się na działalności statutowej. Na polskim rynku oferta Office 365 for Nonprofits jest objęta wsparciem w ramach organizowanej przez Fundację techsoup inicjatywy Technologie.org.pl. Opłaty za dostęp do poszczególnych zestawów usług Office 365 są kilkukrotnie niższe niż stawki komercyjne. W zakończonym z końcem czerwca 2013 roku finansowym koncernu, tylko za pośrednictwem programu Technologie.org.pl polskie organizacje non-profit uzyskały licencje na wykorzystywanie oprogramowania Microsoft o wartości rynkowej sięgającej niemal 6,2 mln zł.

Warto dodać, że w ramach podobnego programu dla organizacji non-profit od 2007 roku dostępne są aplikacje biurowe pakietu Google Apps. Do tej pory oferta Google jest dostępna tylko dla organizacji ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »