RynekPolecane tematy

Oracle wprowadza procesor SPARC M7 z zabezpieczeniem Security in Silicon

Klucz zabezpieczający powstaje w momencie przydzielania konkretnego bloku pamięci konkretnej aplikacji. Dzięki temu dostępu do tego obszaru pamięci nie mają właściciele innych aplikacji. W SPARC M7 przyspieszony został także proces szyfrowania oraz przetwarzania operacji bazodanowych in-memory.

Oracle wprowadza procesor SPARC M7 z zabezpieczeniem Security in Silicon

Procesor SPARC M7 jest sercem nowej gamy systemów SPARC M7, które mogą zawierać od 16 procesorów i do 8 TB pamięci. Pojedynczy układ to 32-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 4,1 GHz, obsługujący 256 wątków. Procesor ten został oparty na koncepcji „Software in Silicon” polegającej na wprowadzeniu pewnych funkcjonalności przypisanych dotąd programom do procesora. Przykładem takiego zastosowania jest możliwość tworzenia dedykowanych silników przyspieszających przetwarzanie wybranych zapytań z bazy danych.

Nowe serwery SuperCluster M7 i inne modele oparte na procesorze SPARC M7 – modele T7 i M7 – są już dostępne w sprzedaży. „Platformy sprzętowe oparte o rozwiązania SPARC M7 dedykowane są dla aplikacji biznesowych, wielkich zbiorów danych i aplikacji działających w chmurze” – mówią przedstawiciele Oracle.

Nowe systemy są wyposażone w technologię Security in Silicon – zapewniającą zaawansowaną ochronę przed włamaniami i szyfrowanie – oraz w funkcję SQL in Silicon, która zapewnia znaczącą poprawę wydajności bazy danych. Pierwsza z nich zapewnia – niedostępne dotychczas – rozwiązanie do zabezpieczania danych w pamięci operacyjnej.

Funkcja Security in Silicon w procesorach SPARC M7 bazuje na dwóch kluczowych udoskonaleniach w ich strukturze. Pierwsza to Silicon Secured Memory. Technologia ta – jako pierwsza – sprawdza dostęp do danych w pamięci w czasie rzeczywistym. Pomaga to chronić system przed włamaniami i wadliwym kodem programów oraz zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność. Druga funkcjonalność oparta jest na szyfrowaniu wspomaganym sprzętowo. Funkcja ta wbudowana jest we wszystkie 32 rdzenie. Umożliwia to maksymalne wykorzystanie systemu i zwiększenie wydajności szyfrowania. Odbywa się to praktycznie w czasie rzeczywistym.

W przypadku systemów SuperCluster M7 dodatkowo zastosowano rozwiązanie znane pod nazwą Immutable Solaris Zones, zabezpiecza to wirtualne maszyny przed przypadkową lub celową zamianą ich konfiguracji, która naraziłaby VM na zagrożenie atakiem.

„Nowe systemy SuperCluster M7 oraz SPARC T7 i M7 – oparte na procesorze SPARC M7 – zaprojektowano z myślą o bezproblemowej integracji z infrastrukturą już działającą w organizacjach. Obejmują więc one w pełni zintegrowane funkcje wirtualizacji i zarządzania środowiskiem chmury. Jednocześnie SPARC M7 to platforma otwarta, na której programiści mogą tworzyć nowe oprogramowanie wykorzystujące technologie Security in Silicon i SQL in Silicon” – zapewniają przedstawiciele producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *