MENU

Ostatnie dni na zgłoszenie do rankingu „Technology Fast 50 CE”

22 lipca 2015Branża, Rynek

Kończy się rejestracja do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, do którego mogą się zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność gospodarczą niedawno, od szesnastu lat organizuje firma doradcza Deloitte. Termin  rejestracji upływa 31 lipca br. Wyniki zaś zostaną ogłoszone 28 października 2015 r.

KFmGg3z4MlLBhr5JA2-TT1DlUY974EqZ0-kvcRbwUxQ

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w regionie Europy Środkowej. Program daje szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek. „Na świecie Deloitte wspiera firmy innowacyjne technologicznie od ponad 20 lat, a w Europie Środkowej od 16 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że ranking Technology Fast 50 zapewnia spółkom, które się w nim znajdą, większą rozpoznawalność i daje szansę na szybszy rozwój” – mówi Adam Chróścielewski, Partner w Dziale Audytu, Lider konkursu w Europie Środkowej, Deloitte.

W tym roku nieznacznie zmodyfikowano kryteria, które musi spełnić aplikująca do konkursu firma. Najważniejszą zmianą jest skrócenie o rok analizowanego okresu (historia działalności oraz przychody firmy) – wcześniej było to pięć, a obecnie cztery lata. W tym roku badanie dotyczyć więc będzie wyników finansowych osiągniętych w latach 2011 – 2014.

Wyniki Środkowoeuropejskiego rankingu zostaną ogłoszone 28 października tego roku, a globalne wyniki programu w połowie listopada. Tradycyjnie spółki, którym uda się zakwalifikować do rankingu Fast 50 mają szanse znaleźć się w rankingu Fast 500 EMEA, a także – co jest tegoroczną nowością – w światowym Global Technology Fast 100.

W tym roku doprecyzowano branże w jakich musi działać firma, która chce się ubiegać o miejsce na liście wyróżnionych firm. Zachęcamy spółki działające w sektorze oprogramowania, sprzętu komputerowego, komunikacji, mediów, czystych technologii oraz w szeroko rozumianej branży life sciences, w której zawiera się m.in. biotechnologia, branża farmaceutyczna czy technologia medyczna” – wyjaśnia Piotr Świętochowski, dyrektor w Dziale Audytu, lider konkursu w Polsce, Deloitte.

Konkurs Deloitte obejmuje kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” (stosunkowo „młode” firmy z ogromnym potencjałem) i „Wielka Piątka” (spółki, którym ze względu na osiągane wysokie przychody trudno osiągnąć bardzo wysoką procentową dynamikę wzrostu przychodów).

Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych na przestrzeni analizowanych lat wg klucza.

Aby wziąć udział w konkursie spółka powinna spełniać następujące kryteria:

  • * opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • * posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • * posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej uczestniczących w programie,
  • * osiągać określony poziom przychodów i działać przez określony okres czasu (kategoria główna i Wielka Piątka – min. 4 lata, Wschodzące Gwiazdy – min. 3 lata).

Polskie firmy od lat dominują w rankingu. W ubiegłorocznym zestawieniu uplasowało się aż ich 22. 17 z nich znalazło się w głównej kategorii „Technology Fast 50”, 4 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy” i jedna w kategorii „Wielkiej Piątki – Big 5”. Rodzime spółki stanowiły 34 proc. wszystkich podmiotów obecnych w rankingu z 2014 r.

Aby zgłosić firmę należy wypełnić kwestionariusz znajdujący się na stronie konkursu Deloitte Technology Fast 50.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »