MENU

OVH z nową ofertą chmurową opartą na technologiach VMware

14 czerwca 2016Rynek

Wedle zapowiedzi nowa oferta OVH pozwalać ma na zbudowane w pełni elastycznego i dopasowanego do unikalnych potrzeb wirtualnego centrum danych w formie usługi. Oferta bazuje na platformie wirtualizacyjnej VMware NSX.

ovh_vmware

Oferta usług chmurowych OVH ma umożliwiać zbudowanie – w sposób w pełni samoobsługowy – kompleksowej infrastruktury IT wyposażonej we wszystkie niezbędne komponenty – od rozwiązań bezpieczeństwa, po mechanizmy równoważenia obciążeń. Zgodnie z zapowiedziami, jakie na łamach ITwiz złożył Laurent Allard, dyrektor generalny OVH, nowa oferta cechować ma wysoka elastyczność także w kontekście rozliczania opłat za wykorzystanie rozwiązań VMware.

„Integracja z VMware NSX była pierwszym krokiem na drodze do stworzenia Software Defined Data Center na żądanie. Firmy zyskają możliwość całkowicie autonomicznej aktywacji technologii za pomocą panelu kontrolnego. Niebawem oferta zostanie uzupełniona o elementy tradycyjnej infrastruktury, takie jak pamięć VMware Virtual SAN oraz platformę VMware vRealize® Operations do zarządzania operacjami” – zapowiada Mirosław Klaba, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju w OVH. Zapowiadane są także dodatkowe funkcje pozwalające na zintegrowanie środowiska cloud opartego na usługach OVH z lokalnie działającymi instalacjami platformy wirtualizacyjnej VMware.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »