MENU

Paweł Czajkowski wiceprezesem Asseco Data Systems

26 lutego 2016Blog redakcji

Od 1 marca 2016 r. będzie odpowiedzialny za Pion Infrastruktury. Asseco Data System należy do Grupy Asseco Poland, a spółką kieruje Andrzej Dopierała, także były prezes HP Polska. 

Paweł Czajkowski

Paweł Czajkowski przez ostatnie 10 lat zarządzał polskim oddziałem Hewlett-Packard. Odszedł z tej firmy we wrześniu 2015 roku. W ostatnim czasie pracy w Hewlett-Packard Polska – poza pracą nad podziałem firmy na HP Enterprise i HP Inc. – Paweł Czajkowski zakończył także m.in. proces porządkowanie tzw. szarej strefy w kanale partnerskim w Polsce. Dotyczyło to sprzedaży na tzw. wolnym rynku sprzętu HP oferowanego partnerom w „specjalnych” cenach, pod konkretnych, dużych klientów. Część z nich trafiało jednak następnie do wolnej sprzedaży zamiast do firmy deklarującej chęć jego zamówienie.

Paweł Czajkowski karierę zawodową rozpoczynał w HP Polska w roku 1991, gdzie przez 8 lat odpowiadał za sprzedaż. Przed powrotem do HP Polska w roku 2005 przez blisko 6 lat (lata 1999-2004) był COO w firmie Ster-Projekt, której nota bene spadkobiercą jest dziś Asseco Poland.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

One Response to Paweł Czajkowski wiceprezesem Asseco Data Systems

  1. Ajadax napisał(a):

    Założę się, że Andrzej Dopierała chodził do jednej klasy z Pawłem Czajkowskim. To by wyjaśniało ten awans Czajkowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »