MENU

Piotr Głaska przechodzi z Huawei do Infoblox

5 lipca 2017Blog redakcji

Po 6 latach z Huawei pożegnał się Piotr Głaska. Piotr Głaska od początku lipca odpowiada za rozwiązania Infoblox w Polsce i w Europie Wschodniej. 

Od 2011 r. odpowiadał za rozwiązania sieciowe Huawei Enterprise i w dużym stopniu przyczynił się do ich popularyzacji wśród dużych polskich firm, takich jak Bank Zachodni WBK, Grupa PKP, czy CD Projekt RED. Wcześniej Piotr Głaska pracował m.in. w HP Polska, NextiraOne Polska (dziś Dimension Data Polska) oraz Polkomtelu.

Infoblox to amerykański producent rozwiązań bezpieczeństwa kluczowych usług sieciowych. Firma wykorzystuje przy tym kontrolę nad tymi usługami m.in. do blokowania ataków ransomware/malware. Przykładem zależności ransomware od usługi DNS był atak z wykorzystaniem oprogramowania WannaCry, który został przypadkowo przerwany właśnie poprzez zablokowanie domeny w systemie DNS.

Mamy nadzieję dostarczyć partnerom coś, co pozwoli im wyróżnić się w nieco zatłoczonym obszarze bezpieczeństwa, a jednocześnie da możliwość stworzenia sprawnego ekosystemu ochrony, dzięki integracji z rozwiązaniami takich firm jak FireEye, Qualys, Rapid7, LogRythm, CarbonBlack, czy Cisco ISE” – powiedział Piotr Głaska, który będzie m.in. odpowiedzialny za techniczne wsparcie sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »