MENU

Prawie dwa razy więcej urządzeń mobilnych w biznesie

17 lutego 2015CIO, Polecane tematy, Rynek

Według analiz firmy Citrix w ciągu minionego roku ilość wykorzystywanych w biznesie urządzeń mobilnych wzrosła niemal dwukrotnie. Co ciekawe, dominującą platformą mobilną, z której korzystają firmy w skali świata pozostaje iOS.

iphone_ipad

Raport Citrix Mobile Analytics pokazuje, że statystycznie, w ostatnim roku ilość nowoczesnych telefonów oraz tabletów użytkowanych w celach biznesowych wzrosła o 72 proc. Najczęściej wykorzystywaną w celach biznesowych platformą pozostaje iOS. Urządzenia mobilne Apple mają wykorzystywać nawet dwie na trzy (62 proc.) organizacje. Eksperci firmy Citrix twierdzą również, że środowisko Android zyskuje popularność przede wszystkim w Azji, zaś system mobilny Windows jest ponad dwukrotnie bardziej popularny w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Azji – gdzie znajduje zastosowanie średnio w 16 proc. firm niż w regionie Ameryki Północnej (7 proc.).

Analizy potwierdzają również rosnącą dojrzałość podejścia światowych organizacji biznesowych do wdrażania technologii mobilnych. Badanie pozwala sądzić, że w coraz większej liczbie firm istnieją tzw. białe i czarne listy aplikacji. Przygotowane na podstawie indywidualnych testów listy uwzględniają m.in. kwestie wydajności oraz bezpieczeństwa i warunkują jakie aplikacje mogą być wykorzystywane w poszczególnych organizacjach. Według autorów analizy świadczy to także o rosnącej złożoności procesów wdrażania i zarządzania mobilnością.

„Granica pomiędzy mobilnością osobistą a biznesową wciąż ulega rozmyciu, gdyż coraz więcej osób wykorzystuje te same urządzenia mobilne w różnych sferach swojego życia” – mówi Chris Fleck, wiceprezes firmy Citrix odpowiedzialny za rynek rozwiązań mobilnych i partnerstw globalnych. Płynące z analizy firmy Citrix wnioski pokazują też, że zastosowania rozwiązań mobilnych są coraz częściej związane z treściami wideo. W podsumowaniu analizy czytamy: “Treści wideo stają się wszechobecne w urządzeniach mobilnych, a co za tym idzie ich optymalizacja staje się kluczowa, zarówno z punktu widzenia komfortu pracy użytkowników końcowych, jak i budżetów przedsiębiorstw”. Raport Citrix Mobile Analytics został przygotowany na podstawie gromadzonych wśród anonimowych użytkowników technologii mobilnych oraz firmowych działów odpowiedzialnych za rozwiązania mobilne, w których wykorzystywane są rozwiązania firmy Citrix.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »