MENU

Programiści Java najlepiej zarabiającą grupą developerów

11 lipca 2017Polecane tematy, Praca, Programiści

Połowa programistów Java otrzymuje całkowite wynagrodzenie sięgające od 9,5 do 12,2 tys. zł miesięcznie. Takie zarobki dotyczą specjalistów z co najmniej 3-letnim doświadczeniem i umiejętnością wykonywania złożonych projektów programistycznych.

Z najnowszych analiz firmy Sedlak & Sedlak wynika, że starsi programiści wyspecjalizowani w technologii Java mogą liczyć na najwyższe zarobki w branży IT. Całkowite, miesięczne wynagrodzenia połowy z nich kształtują się bowiem w przedziale 9,5 do 12,2 tys. zł. Z kolei zarobki osób zatrudnionych na stanowisku starszego programisty C/C++ mieszczą się w przedziale od 9,5 tys. zł do 11,6 tys. z miesięcznie. Trzecią, pod względem wysokości uposażenia, grupę programistów stanowią specjaliści z zakresu tworzenia aplikacji na platformy mobilne. Mediana ich wynagrodzeń mieści się w przedziale od 8 tys. do 13,5 tys. zł miesięcznie.

Jednocześnie, najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi programiści zatrudnieni na zasadach kontraktowych. Według analiz firmy Sedlak & Sedlak połowa z nich otrzymuje wynagrodzenie miesięczne w wysokości co najmniej 12 tys. zł brutto. Starsi programiści zatrudnieni na umowę o pracę otrzymują pensję niemal o 2 tys. zł niższą. Ogółem, najwyższe wynagrodzenie otrzymują starsi programiści zatrudnieni w firmach IT działających w sektorze finansowym – połowa z nich otrzymuje wynagrodzenie większe niż 12,6 tys. zł.

Na najwyższe zarobki mogą liczyć programiści zatrudnieni w firmach z Mazowsza. W przypadku takich firm mediana całkowitego, miesięcznego wynagrodzenia starszych programistów zatrudnionych na umowę o pracę sięga 11 tys. zł brutto. Dla porównania mediana wynagrodzeń programistów zatrudnionych w firmach z województwa pomorskiego wynosi 9,5 tys. zł brutto, zaś w województwie śląskim sięga 8,2 tys. zł brutto. Analogicznie, na najwyższe zarobki w grupie programistów z niedużym doświadczeniem mogą liczyć osoby zatrudnione na zasadzie kontraktu. W ich przypadku mediana wynagrodzeń sięga 6,1 tys. zł brutto. Jest to kwota średnio o 1,2 tys. zł wyższa od zarobków młodszych programistów zatrudnionych na umowie o pracę i o ponad 2 tys. zł wyższa od mediany wynagrodzenia osób o niedużym doświadczeniu pracujących na podstawie umowy zlecenia.

Analiza firmy Sedlak & Sedlak stanowi podsumowanie aktualnych wynagrodzeń na 93 stanowiskach z branży IT. Stosowne badanie zostało przeprowadzone w pierwszym półroczu 2017 roku na grupie 87 działających w Polsce firm z sektora IT.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »