MENU

Rozpoczęło się głosowanie na pomysły w konkursie „Dane po Warszawsku”

1 kwietnia 2015Rynek

W marcu 60 osób zgłosiło aż 71 pomysłów! Wszystkie pomysły na aplikacje wykorzystują otwarte dane m.st. Warszawy i niejednokrotnie siegają po informacje z innych źródeł. Wiele konkursowych aplikacji jest pomyślanych jako narzędzia aktywizujące społeczność.

konkurs Dane po Warszawsku

„Dane po warszawsku” to ważny krok w stronę otwartości danych w Warszawie. Na specjalnej platformie udostępniono wybrane otwarte dane publiczne m.st. Warszawy, które zostaną wykorzystane w aplikacjach przygotowanych na konkurs „Dane po warszawsku”.

„71 projektów to bardzo dużo i wybór będzie trudny, tym bardziej że do kolejnego etapu tj. rozwijania projektów, przejdzie tylko 20 finalistów. Do godz. 23:59 w środę 8 kwietnia można głosować na 1, 2 lub 3 projekty na stronie internetowej konkursu „Dane po Warszawsku”. W ten sposób zostanie wybranych 10 pomysłów, które przejdą dalej.

W tym samym czasie kolejne 10 pomysłów wybiorą Jurorzy. 9 kwietnia ogłosimy, które 20 pomysłów będzie dalej rozwijanych w ramach konkursu „Dane po warszawsku”. Zachęcamy do przeglądania pomysłów i głosowania na swoich faworytów na stronie internetowej!

Magazyn ITwiz został partnerem medialnym tego konkursu.

Zapraszamy do głosowania na stronie Dane po Warszawsku – konkurs.danepowarszawsku.pl.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »