MENU

Sage w Polsce dopasuje ofertę do potrzeb rozwijających się firm

28 sierpnia 2017Branża, Rynek

Na polski rynek trafią m.in. oferowane w modelu chmurowym rozwiązania oferowane dotąd w globalnych strukturach Sage. Zapowiadana jest także stopniowa zmiana grupy docelowej firmy. Jednocześnie, przedstawiciele Sage podkreślają przywiązanie do marki Symfonia.

Jeszcze w tym roku na polskim rynku zadebiutuje nowa, znana jako Sage 50c, wersja rozwiązania księgowego Sage 50. Wedle zapowiedzi jest to stworzone we współpracy z firmą Microsoft rozwiązanie księgowe w pełni zintegrowane z aplikacjami pakietu Office 365 i oferowane w modelu chmurowym. Z kolei przy zaangażowaniu firmy Salesforce rozwijane jest oprogramowanie chmurowe Sage Live. „Sage Live to rewolucyjny produkt, bardzo mocno wykorzystujący technologie Salesforce na potrzeby prognozowania. Dzięki temu zapewnimy polskim przedsiębiorcom nie tylko możliwości typowego rozwiązania księgowego, czy systemu ERP, ale rozbudowane funkcjonalności w zakresie przewidywania i analizowanie pewnych trendów” – podkreśla Piotr Ciski, dyrektor generalny polskiego oddziału Sage. Polska premiera Sage Live nastąpi, według zapowiedzi, jeszcze w tym roku.

„Produkty lokalne są dla nas ciągle bardzo ważne, a marka Symfonia jest nadal bardzo dobrze postrzegana. W przyszłości będziemy jednak sukcesywnie wprowadzać na polskim rynek globalne rozwiązania Sage” – zapowiada Piotr Ciski. Według niego stopniowo będzie też następowała zmiana grupy docelowej rozwiązań Sage w kierunku średnich i większych organizacji. W ten sposób firma zamierza dopasować swoją ofertę do potrzeb wynikających z rozwoju biznesowego firm użytkujących oprogramowanie Sage. „Zapewniam, że oprogramowanie Symfonia będzie nadal rozwijane i wspierane. Chcemy jednak zaoferować klientom możliwość przejścia do nowszych, bardziej rozbudowanych rozwiązań w modelu odpowiadającym rozwojowi ich biznesu, co oznacza, że będziemy rozwijać technologie chmurowe. Jest to także silne przesłanie dla naszych partnerów” – dodaje Stephen Kelly, dyrektor generalny firmy Sage. Przedstawiciele polskiego oddziału Sage zapewniają z kolei, że już dziś oferowane są – dostarczane w oparciu o chmurę obliczeniową – rozwiązania uzupełniające możliwości aplikacji Symfonia.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »