MENU

Szwedzki Ericsson kupuje polską firmę Ericpol

15 października 2015Polecane tematy, Rynek

Firma Ericsson zamierza przejąć 100% udziałów  swojego długoletniego dostawcy i dewelopera oprogramowania – firmy Ericpol. Do firmy Ericsson w Polsce i na Ukrainie miałoby dołączy ok. 2000 pracowników. Przychody Ericpol w zeszłym roku – wg raportu ITwiz Best 100 – to 323 mln zł (wzrost o 16%), 94% z nich to sprzedaż na eksport.

5

Jan Smela, prezes zarządu Ericpol (pierwszy z prawej)

Ericsson zakończył wstępny etap  przejęcia  udziałów i działalności firmy  Ericpol w Polsce i na Ukrainie. Ericpol jest firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego oraz dostawcą dla Ericsson z 20-letnią historią współpracy. Jak dotąd jej największym klientem była firma Ericsson. W zmieniającej się branży, w której działa Ericsson, przejęcie to stworzy możliwość zabezpieczenia głównych kompetencji i wiedzy zgromadzonej w ciągu wielu lat współpracy.

Zakończenie procedur związanych z przejęciem przewidywane jest na I kwartał 2016 roku.

Jak dotąd największym klientem Ericpol była firma Ericsson. Włączenie części Ericpol do Ericsson jest formą zabezpieczenia kompetencji i szczegółowej wiedzy zgromadzonej w ciągu wielu lat współpracy” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Wraz z zamierzanym przejęciem działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie, Ericsson zyskuje znakomicie zintegrowane kompetencje w obszarze technologii radiowej, chmury oraz IP, pozwalające na utrzymanie ciągłości biznesowej. Ericpol dostarcza również potencjał teleinformatyczny dla rynków związanych z komunikacją oraz innych obszarów tj. branża motoryzacyjna, automatyzacja, bankowość, ochrona zdrowia i administracja” – dodają przedstawiciele firmy Ericsson.

Ericsson jest obecny w Polsce od ok. 111 lat i z biegiem czasu stale rozwija swoją działalność. Przejęcie to wyznacza kolejny krok w rozwoju firmy, po jego sfinalizowaniu Ericsson będzie zatrudniać ponad  2500 pracowników w Polsce.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »