MENU

T-Mobile Polska przekazuje IT w outsourcing

8 kwietnia 2015Polecane tematy, Rynek

Wipro przejmie obsługę infrastruktury IT, a także odpowiedzialność za utrzymanie i rozwój systemów wykorzystywanych w polskim oddziale T-Mobile. Wartość zawartej na okres 5 lat umowy sięga 1 mld zł. Wiadomo, że o kontrakt starali się też tacy dostawcy jak: IBM, HP, Atos, czy Asseco.

t-mobile_logo

W ramach kontraktu Wipro zapewni pełną obsługę infrastruktury i systemów IT w polskiego oddziału T-Mobile. Dziennik Gazeta Prawna donosi również, że na mocy umowy do zespołu Wipro w Polsce dołączy też kilkuset pracowników T-Mobile zajmujących się dotąd utrzymaniem IT oraz rozwojem systemów T-Mobile Polska. Nieoficjalnie mówi się, że do polskiego centrum kompetencyjnego Wipro przejdzie co najmniej 150 osób.

Przekazanie zarządzania infrastrukturą IT oraz utrzymania i rozwoju systemów w outsourcing wpisuje się w szereg realizowanych na polskim rynku działań T-Mobile mających na celu ograniczenie kosztów operacyjnych. Zapowiadane jest też m.in. ograniczenie liczby punktów sprzedaży oraz zatrudnienia w strukturach T-Mobile Polska.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »