MENU

Warsztaty nt. wielopoziomowego bezpieczeństwa danych już za parę dni

26 października 2015CSO

Informacja jest dziś jednym z najcenniejszych zasobów biznesowych każdej organizacji. Jest też zasobem wyjątkowo narażonym na działania przestępców i przypadkowe wycieki danych. Okazją do poznania oferowanych przez firmy Commvault, Huawei i Trend Micro narzędzi wspierających wielopoziomową ochrony informacji będzie spotkanie z cyklu „Mistrzowie Infrastruktury”.

security1

W obecnych czasach od umiejętnego wykorzystania posiadanych informacji zależy szybkość dostosowywania oferty do zmieniających się oczekiwań rynku, a także pozycja konkurencyjna. Z drugiej strony większość organizacji gromadzi coraz większe ilości danych, które następnie znajdują – szersze niż dotąd – wykorzystanie, praktycznie na wszystkich szczeblach organizacji i w kontekście wszystkich kluczowych procesów biznesowych.

Możliwości dostępnych zabezpieczeń zostaną omówione na przykładach rozwiązań firm Commvault, Huawei i Trend Micro. Uzupełni je prezentacja dobrych praktyk i doświadczeń firmy Engave.

Wszystko to powoduje jednak, że informacja jest zasobem wyjątkowo cennym także z perspektywy działań przestępczych. Wiele kosztować może też wyciek danych będący skutkiem błędu ludzkiego lub niewłaściwego działania infrastruktury IT. W jaki sposób ochronić swoje zasoby informacyjne przez atakami? Jak zminimalizować ryzyko wycieku danych?

Wybrane rozwiązania i praktyki związane z bezpieczeństwem danych zostaną zaprezentowane podczas II edycji spotkania „Mistrzowie Infrastruktury”. Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa danych na różnych poziomach infrastruktury. Tematyka najbliższego spotkania obejmuje m.in. kwestie dotyczące z ochroną organizacji przed atakami z zewnątrz, działania związane z tworzeniem kopii zapasowych oraz odzyskiwaniem danych, a także praktyki dotyczące optymalizacji wydajności infrastruktury oraz wykorzystywanych mechanizmów bezpieczeństwa. Możliwości dostępnych zabezpieczeń zostaną omówione na przykładach rozwiązań firm Commvault, Huawei i Trend Micro. Uzupełni je prezentacja dobrych praktyk i doświadczeń firmy Engave.

Spotkanie odbędzie się 29 października br. w Warszawie. Szczegóły na temat udziału są dostępne na stronie: http://engave.pl/mistrzowie-infrastruktury/

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »