MENU

Windows 10, nowe funkcje wg Microsoft

29 lipca 2015Polecane tematy, Rynek

Windows 10 będzie dostępne dziś (29 lipca) w 190 krajach jednocześnie. Pewnie jednak poczekamy na to, aż USA się obudzą. W Polsce na razie uaktualnienia jeszcze nie można zrobić. Czekając, warto sprawdzić, co nowego pojawi się w Windows 10.

8-Start

Na początek film pokazujący skalę premiery Windows 10.

Jedną z ważnych nowości w Windows 10 ma być Cortana – osobisty, cyfrowy asystent, rozszerzający możliwości telefonu, komputera i tabletu, dzięki któremu odnalezienie poszukiwanych informacji staje się łatwiejsze.

Inną, nowa przeglądarka zastępująca Internet Explorera. Microsoft Edge – nowa przeglądarka Microsoftu ma być bardziej spersonalizowana, a przy tym elastyczna, wydajna oraz dopasowana do wszystkich urządzeń z Windows 10. Umożliwia użytkownikom szybkie przeglądanie stron internetowych, zaznaczanie interesujących treści, dodawanie komentarzy i łatwe dzielenie się takimi notatkami.

Microsoft Edge, to przede wszystkim możliwość „opisywania” przeglądanych stron internetowych i dzielenia się tymi notatkami ze znajomymi. Swoją drogą ciekawe, czy potrzeba czegoś po stronie naszego serwisu, aby funkcjonalność ta zadziałała, czy też wszystko odbywa się po stronie Microsoft Edge?

5-Multitasking

Windows 10 wprowadza również ideę „aplikacji uniwersalnych” – Aparat, Wideo, Muzyka, Mapy, Kontakty i Wiadomości oraz Poczta i Kalendarz – działających na wszystkich urządzeniach pracujących pod kontrolą Windows 10. Oto jak wygląda:

kalendarz (Calendar),

2-Calendar

klient poczty elektronicznej (Mail),

3-Mail

oraz Aparat (Photos).

7-Photos

Z zapowiedzi wynika, że każda aplikacja tworzona na podstawie tego założenia będzie mogła być wykorzystana z poziomu dowolnego urządzenia: telefonu, konsoli czy minikomputera należącego do internetu rzeczy.

Więcej na stronie poświęconej premierze Microsoft Windows 10.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »