MENU

Wyciekły dane 400 tys. klientów firmy Hyperion

4 listopada 2013CSO, Polecane tematy

Wszystko wskazuje na to, że spółka Hyperion S.A. padła ofiarą ataku hakerów. Wykradzione zostały najprawdopodobniej dane 400 tys. klientów ogólnopolskiego dostawcy usług dostępu do Internetu.

W jednym z komentarzy – treść do wiadomości redakcji – zamieszczonych 1. listopada w serwisie ITwiz.pl pod materiałem dotyczącym kradzieży danych firmy Adobe pojawiła się informacja o podobnym zdarzeniu, które dotknęło klientów firmy Hyperion. Wpis dodany z adresu IP sieci Tor został jednak wychwycony przez system antyspamowy i skierowany do moderacji.

Podany w komentarzu link kieruje do, zamieszczonego w serwisie hostingowym BayFiles, dokumentu zawierającego bazę liczącą ponad 400 tys. rekordów – adresów, danych osobowych, numerów PESEL i numerów dowodów osobistych, haseł, a także informacji na temat płatności. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą hakerów padła baza danych z informacjami wykorzystywanymi w biurze obsługi klienta firmy Hyperion. Z nieoficjalnych informacji wynika, że biuro obsługi jest prowadzone przez firmę zewnętrzną. Podczas minionego weekendu podobne odnośniki pojawiły się też w komentarzach przynajmniej kilku innych serwisów internetowych. Hakerzy nie oszczędzili też serwisu internetowego spółki i zmodyfikowali zawartość przynajmniej jednej z podstron.

O ewentualnym naruszeniu bezpieczeństwa sieci firmy Hyperion poinformowaliśmy przedstawicieli spółki. Czekamy również na oficjalny komentarz oraz informacje na temat tego, jak doszło do wycieku tak dużej bazy z danymi personalnymi klientów.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

One Response to Wyciekły dane 400 tys. klientów firmy Hyperion

  1. eeeee napisał(a):

    Sprawa jest dość poważna nawet powstała już strona na Facebook https://www.facebook.com/antyhyperion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »