MENU

Xueming Xu szefem Huawei w Polsce

5 grudnia 2016Blog redakcji

Stanowisko dyrektora zarządzającego Huawei Polska objął z początkiem grudnia. W nowej roli Xueming Xu będzie odpowiedzialny za wszystkie trzy piony biznesowe firmy: operatorski, korporacyjny i konsumencki.

xueming-xu_huawei_2

Na stanowisku dyrektora zarządzającego Huawei Polska Xueming Xu zastąpił Junfenga Li. Nowy szef polskiego oddziału Huawei zapowiada kontynuowanie lokalnej strategii opartej m.in. na rozwoju rozwiązań chmurowych oraz inwestycjach w rozbudowę sieci szerokopasmowych. Strategia firmy zakłada też systematyczne zwiększanie udziałów na polskim rynku smartfonów.

Xueming Xu z firmą Huawei jest związany od 16 lat. Odegrał kluczową rolę w szybkim rozwoju firmy w szczególności na rynkach takich jak: Rosja, Uzbekistan, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. W 2008 roku przejął obowiązki dyrektora departamentu produktów dla sieci szkieletowych i odpowiadał za sprzedaż globalną. Od 2012 roku Xueming Xu zajmował stanowisko wiceprezesa sprzedaży w oddziale firmy Huawei w Rosji. Odpowiadał za sektor telekomunikacyjny.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »