24H-CodING hackathon


Szczegóły wydarzenia


24H-CodING w Katowicach to międzynarodowa inicjatywa Grupy ING, współorganizowana w tym roku przez ING Bank Śląski oraz ING Services Polska. Tematem hackathonu jest otwarty ekosystem usług finansowych. Przez 24 godziny uczestnicy będą pracować nad innowacyjnymi usługami i narzędziami, które mają ułatwiać życie klientom ING.

W dniach 12 i 13 maja Katowice będą gościć 400 najlepszych programistów i ekspertów ING z całego świata m.in. z Singapuru, Włoch, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Holandii i Turcji. Uczestnicy hackathonu będą mieli unikalną szansę wykorzystywać rozwiązania jeszcze niedostępne na polskim rynku. Globalny hackathon Grupy ING w Polsce odbędzie po raz pierwszy, poprzednie edycje odbyły się w Rumunii i Holandii.

Organizatorzy udostępnią podczas hackathonu otwarte API, przygotowane w oparciu o wytyczne Dyrektywy Unii Europejskiej PSD2. Uczestnicy otrzymają dostęp do przygotowanego specjalnie na potrzeby hackathonu „wirtualnego” środowiska zawierającego symulację danych o rachunkach i transakcjach oraz umożliwiającego inicjowanie płatności. PSD2 wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku, hackathon ING będzie więc doskonałą okazja poznania wprowadzanych przez nie możliwości.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: https://24hcoding.com/

ITwiz jest patronem medialnym 24H-CodING hackathon.