Advanced Threat Summit 2017


Szczegóły wydarzenia


Bezpieczeństwo systemów biznesowych, bezpieczeństwo chmury obliczeniowej, zapewnienie zgodności z przepisami i lepsza kontrola nad tym obszarem, zapewnienie działania systemów w trybie 24/7 w kontekście konieczności zapewnienia ciągłej odporności przed podatnościami, opanowanie obszaru shadow IT czy zapewnienie bezpieczeństwa aplikacji w całym cyklu ich życia i rozwoju – to niektóre z tematów, które zostaną podjęte na tegorocznej edycji Advanced Threat Summit.

Celem skierowanej do menedżerów i ekspertów zaangażowanych w działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz instytucjach państwowych konferencji Advanced Threat Summit 2017 jest zapoznanie uczestników z najbardziej aktualnymi trendami w cyberbezpieczeństwie oraz zagrożeniami, jakie mogą spotkać firmy dzisiaj i w bliskiej przyszłości. Agenda konferencji obejmuje prezentacje dotyczące: realnych zagrożeń i trendów z obszaru bezpieczeństwa IT w perspektywie najbliższych 2-3 lat, nowych technologii wspierających zabezpieczenie firmowych zasobów IT, a także optymalizacji podejścia do ochrony, aspektów zarządczych i kompetencyjnych.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie budowanie strategii bezpieczeństwa na poziomie pojedynczej firmy oraz jej związki ze strategią biznesową. O budowaniu holistycznego podejścia do strategii cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie opowie Ewa Piłat, Chief Security Officer z brytyjskiego operatora telekomunikacyjnego Vodafone. Podczas swojej prezentacji wskaże, w jaki sposób stworzyć elastyczną politykę bezpieczeństwa IT oraz zarządzania informacjami w organizacji, a także w jaki sposób bezpieczeństwo może wnosić pozytywny wkład w rozwój biznesu całej organizacji.

Podczas zaplanowanych dyskusji i prezentacji eksperci rozprawią się też z mitem taniego bezpieczeństwa. Omówią też praktyczne różnice pomiędzy zastosowaniem rozwiązań bezpieczeństwa oferowanych na zasadach komercyjnych, a tych – dostępnych na zasadach open source. Podczas jednej z prezentacji przedstawione zostaną też główne ograniczenia najpopularniejszych narzędzi kontroli bezpieczeństwa IT. Eoin Keary, ekspert z organizacji Open Web Application Security Project wskaże, dlaczego stosowane w testowaniu zabezpieczeń skanery nie dają pogłębionych informacji na temat ewentualnych podatności. Omówi też istotę zastosowania sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie.

Konferencja Advanced Threat Summit 2017 będzie również okazją do zapoznania się ze skutecznymi metodami ochrony własnych zasobów informacyjnych. Przykładowo, Jim Haas, security professional z holenderskiego ABN Amro Banku przedstawi organizacyjny model chmury wypracowany w tej grupie kapitałowej. Pozwala on na scalenie różnych podejść do wykorzystania modelu cloud computing i opracowanie jednolitej polityki bezpieczeństwa.

Program konferencji obejmować będzie też kwestie związane z odpowiedzialnością za zapewnienie w organizacji zgodności z przepisami GDPR/RODO, a także zagadnienia dotyczące właściwego umiejscowienia struktur bezpieczeństwa w firmach.

Szczegółowa agenda konferencji oraz formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem są dostępne na stronie: https://atsummit.pl/

ITwiz jest patronem medialnym konferencji Advanced Threat Summit 2017. Zapraszamy do udziału.

Podobne