Cisco Forum 2015, Zakopane


Szczegóły wydarzenia


patronat_ITwiz

Tegoroczne Cisco Forum odbywa się pod hasłem „Technologia, Partnerstwo, Sukces. To już 17. edycja tego wydarzenia, w którym co roku uczestniczy ok. 1200 osób. Tym samym jest to jedna z największych i najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. Jak co roku odbędzie się w hotelu Kasprowy w Zakopanem.

Na Cisco Forum 2015 program podzielony został na następujące ścieżki tematyczne:
Trendy Rynkowe – sesje poświęcone zmianom rynkowym w obszarach Cloud, SDN/ACI, IoE, Mobility i Security, podczas których zaprezentujemy najbardziej gorące trendy, najciekawsze technologie i rozwiązania.

Produkty i Rozwiązania – sesje dotyczące najnowszych produktów i rozwiązań Cisco, ich funkcjonalności i zastosowań. Sesje te będą podzielone tematycznie na tradycyjne linie produktowe – Bezpieczeńtwo, Enterprise Networking, Collaboration, Service Providers, Data Center – tak by ułatwić wyszukanie sesji zgodnie z obszarem Państwa zainteresowań.

Ścieżka Techniczna – sesje techniczne, prowadzone głównie przez inżynierów z Cisco TAC (Technical Assistance Center). Obejmą zagadnienia związane z wdrożeniem, diagnozowaniem problemów oraz opisem zaawansowanych funkcjonalności.

Ścieżka Partnerska – podczas której Partnerzy Cisco prezentować będą przykłady najciekawszych projektów i wdrożeń realizowanych w oparciu o technologie Cisco.

W agendzie Cisco Forum 2015 znajdą się tradycyjne sesje 75-minutowe. Oprócz tradycyjnych sesji, pojawią się także półgodzinne sesje flash poświęcone wybranej technologii, produktowi czy trendowi.

Nowością na tegorocznym Cisco Forum będzie Forum Kobiet. Ma to być jedyne w swoim rodzaju spotkanie z liderkami IT i biznesu, które będą rozmawiać o tym dlaczego kobiety powinny stanowić coraz większy odsetek pracowników w IT, jakie przeszkody stoją na drodze do realizacji tego celu i jak je pokonać. Uczestniczki Forum Kobiet podzielą się także historiami swojego sukcesu oraz doświadczeniami z codziennej pracy w nadal zdominowanej przez mężczyzn branży.

IT rozwija się i zmienia w niezwykle dynamiczny sposób. Zupełnie naturalnym jest, że coraz większą rolę w tym nowym modelu IT odgrywać będą kobiety, wykorzystując w pracy swoje mocne strony związane z budowaniem długotrwałych relacji biznesowych, umiejętnościami negocjacyjnymi i komunikacyjnymi, a także zdolnością łączenia często sprzecznych ze sobą potrzeb różnych grup.

Nadal jednak tylko niecałe 20% pracowników w branży ICT ma szefa-kobietę, w porównaniu do ponad 45% w pozostałych branżach. Tymczasem, jak pokazują badania, roczne PKB Unii Europejskiej mogłoby być nawet o 9 miliardów euro większe, gdyby kobiety w branży teleinformatycznej były reprezentowane tak licznie jak mężczyźni.

M.in. o tym jak wykorzystać ten ogromny, wciąż marnowany potencjał poświęcone będą dyskusje na Forum Kobiet podczas Cisco Forum 2015.

Więcej na stronie Cisco Forum 2015:

http://www.cisco.com/web/PL/events/2015/ciscoforum/index.html

Podobne