Cisco SEC 2015


Szczegóły wydarzenia


patronat_ITwiz

Podczas dwóch dni warszawskiej konferencji Cisco SEC 2015 najlepsi eksperci Cisco przybliżą tematykę najnowszych zagrożeń i odpowiadających im rozwiązań pojawiających się w ciągle zmieniającej się dziedzinie bezpieczeństwa IT.

Raporty bezpieczeństwa z ostatniego roku nie pozostawiają złudzeń. Liczba luk rośnie – tylko w pierwszej połowie bieżącego roku liczba znanych podatności Flash jest o 50% większa niż w całym 2014 roku. Rośnie ilość malware, ransomware, a hackerzy wykorzysują w nowatorski sposób „stare podejście” – makra w plikach Office. Co więcej – malware jest także wykorzystywany nie tylko do wykradzenia danych organizacji, ale po prostu do ich zniszczenia.

Atakujący nie omijają żadnej z gałęzi gospodarki ani podmiotów publicznych – celem może być każdy. Stosowanie właściwych narzędzi zabezpieczeń i powstrzymywania ataków jest kluczowe by udany początkowo atak nie oznaczał, że włamanie nie będzie wykryte przez tygodnie, miesiące czy dłużej. Skrócenie czasu wykrycia ataku jest jednym z najważniejszych celów w obecnym krajobrazie zagrożeń – pozwala na ograniczenie bezpośrednich skutków incydentu jak też konsekwencji wizerunkowych zaatakowanej organizacji.

Tylko dzięki całościowemu, systemowemu podejściu do ochrony możliwe jest szybkie wykrywanie zagrożeń i ataków oraz minimalizowanie ich skutków – w szczególności powstrzymanie hackerów przed dokonaniem działań krytycznych dla bronionej organizacji.

Tematyka konferencji Cisco SEC 2015 obejmie zagadnienia związane z:
• Budową bezpiecznej infrastruktury IT
• Bezpieczeństwem Internetu Rzeczy
• Ochroną centrów danych
• Wykrywaniem zagrożeń
• Blokowaniem ataków typu APT
• Ochroną środowisk mobilnych

Szczegółowe agenda oraz informacje na temat warunków udziału w konferencji Cisco SEC 2015 są dostępne na stronie:
http://ciscosec.pl/

ITwiz jest patronem medialnym konferencji Cisco SEC 2015. Zapraszamy do udziału.

Podobne