CYBERSEC 2019


Szczegóły wydarzenia


CYBERSEC to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dotyczące cyberbezpieczeństwa. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Securing the World’s Digital DNA”, które stanowi apel organizatorów o kształtowanie fundamentów cyfrowego świata w sposób, który zapewni jego bezpieczeństwo oraz warunki sprzyjające do dalszego rozwoju technologicznego i gospodarczego.

„To ciekawy moment w historii świata, kiedy znaczące zmiany w układzie sił na globalnej szachownicy napędzane są przez rozwój nowoczesnych cyfrowych technologii, a konflikty i rywalizacja przenoszą się do innego wymiaru, czyli do cyberprzestrzeni. Sztuczna inteligencja, komputery kwantowe, Internet Rzeczy to nie futurologia, to już rzeczywistość, a w niej jeszcze mocniej rosną cyberzagrożenia” – mówi Izabela Albrycht, Prezes Instytutu Kościuszki, organizatora CYBERSEC CEE. “Dziś najważniejsze jest, aby budowany przez nas cyfrowy świat był bezpieczny. Będzie on bowiem służył temu i przyszłym pokoleniom. Niezbędne jest więc tworzenie potencjału cybernetycznego w ramach Unii Europejskiej i współpracy transatlantyckiej” – dodaje.

Organizatorzy zapewniają, że udział w tegorocznej edycji konferencji CYBERSEC dostarczy uczestnikom rekomendacji w zakresie poprawy bezpieczeństwa sektora publicznego oraz organizacji biznesowych. Agenda konferencji obejmuje 4 ścieżki tematyczne. Będą one poświęcone, kolejno, zagadnieniom dotyczącym bezpieczeństwa państwa, biznesu, obronności państw w sferze cyberbezpieczeństwa, a także – trendom i prognozom. Jednym z najważniejszych tematów omawianych podczas konferencji będzie kwestia zapewnienia bezpieczeństwa sieci telekomunikacyjnych piątej generacji (5G). Udział w debatach poświęconych bezpieczeństwu sieci 5G zapowiedziało przeszło 50 specjalistów i decydentów, w tym m.in. Robert L. Strayer, Zastępca Asystenta Sekretarza Stanu ds. Cyber i Międzynarodowej Komunikacji w Departamencie Stanu USA; Jakub Boratyński, kierownik działu cyberbezpieczeństwa i prywatności cyfrowej, Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej; Karol Okoński, pełnomocnik Rządu RP ds. Cyberbezpieczeństwa; Lisa Fuhr, dyrektor generalna, European Telecommunications Network Operators’ Association; Ciaran Martin, szef Narodowego Centrum Cyber Bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii oraz Arne Schönbohm, prezydent niemieckiego federalnego Biura ds. Bezpieczenstwa Informacyjnego. Drugi dzień konferencji poświęcony będzie natomiast głównie cyberobronności i wyzwaniom geopolitycznym związanym z rozwojem technologii cyfrowych.

Tegoroczna edycja konferencji CYBERSEC będzie też realizowana według nowej formuły. Program konferencji uzupełni m.in. szereg nowych formatów. Jak podkreślają organizatorzy – jest to odpowiedź na rosnącą złożoność kwestii zapewnienia cyberbezpieczeństwa. I tak, w ramach tegorocznej konferencji zorganizowane zostanie m.in. forum CYBERSEC Women, które poświęcone będzie problemowi deficytu kobiet w sektorze ICT. Z kolei forum CYBERSEC Regions & Cities będzie okazją do omówienia potrzeby budowania cyberbezpieczeństwa w samorządach lokalnych i regionalnych. Konferencji będą towarzyszyły również targi produktów i usług cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC EXPO.

Szczegółowe informacje na temat agendy konferencji CYBERSEC, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem są dostępne na stronie: https://cybersecforum.eu/pl/poland/

Wśród partnerów konferencji znajdują się m.in: Microsoft, CISCO, SAMSUNG, T-Mobile, Google, PZU, Facebook, PGZ, Cloudflare, Ericsson, UBS, Asseco, Orlen, RSA, Tauron, Orange, Exatel. ITwiz jest jednym z patronów medialnych konferencji CYBERSEC 2019. Zapraszamy do udziału.

Podobne