CYBERSEC EXPO


Szczegóły wydarzenia


CYBERSEC EXPO to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi cyberbezpieczeństwa. Stanowią one miejsce, w którym przemysł będzie mógł przedstawić swoje najnowsze rozwiązania i podjąć dyskusję na temat innowacji w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. Targi CYBERSEC EXPO to wydarzenie towarzyszące piątej, jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC.

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi ono integralną część strategii przedsiębiorstw i często staje się czynnikiem decydującym o konkurencyjności biznesu. Całkowite globalne straty sektora publicznego i prywatnego spowodowane aktywnością cyberprzestępców szacuje się obecnie na około 1% światowego PKB. Analitycy przewidują, że do 2021 r. przekroczą one 6 bilionów dolarów rocznie. Wszystko to stwarza ogromne zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT. Jak podkreślają eksperci Instytutu Kościuszki, tym bardziej potrzebne jest miejsce, w którym przemysł będzie mógł przedstawić swoje najnowsze rozwiązania i podjąć dyskusję na temat innowacji w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. Konieczne jest również wzmocnienie dialogu i wymiana doświadczeń między dużymi przedsiębiorstwami technologicznymi oraz wsparcie w rozwoju innowacyjnych firm rozpoczynających swoją działalność, w tym startupów.

Potrzebom tym odpowiadać ma CYBERSEC EXPO – największe w regionie CEE targi produktów i usług cyberbezpieczeństwa. Jest to wydarzenie towarzyszące piątej, jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych bezpieczeństwu cyfrowemu w Europie.

„CYBERSEC EXPO powstało z myślą o firmach, które pragną bezpiecznie przeprowadzić cyfrową transformację, jak i dostawcach rozwiązań, którzy mogą im w tym pomóc. Mamy nadzieję, że tworząc coroczną regionalną platformę na rynku bezpieczeństwa cybernetycznego, nasze EXPO stanie się stałym elementem krajobrazu informatycznego Europy Środkowo-Wschodniej” – podkreśla Robert Siudak, Dyrektor ds. współpracy i realizacji projektów strategicznych w Instytucie Kościuszki. W gronie partnerów i wystawców tegorocznej edycji znalazły się firmy, takie jak: Microsoft, Samsung, BAE Systems, Cisco, T-Mobile, a także Nethone, Cryptomage, Cyberus Labs i Secfence.

Wydarzenie jest skierowanie do szerokiego grona odbiorców, także tych, którzy na co dzień nie mają związku z technologiami IT. Odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z nowinkami technologicznymi i sposobami działania cyfrowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Co więcej, w strefie konferencyjnej targów odbędą się liczne panele, podczas których goście będą rozmawiać m.in. o potencjale Europy Środkowo-Wschodniej w kontekście szybko rozwijającego się sektora bezpieczeństwa ICT oraz ostatnich działań regulacyjnych i certyfikacyjnych na poziomie Unii Europejskiej. Omówione też najistotniejsze trendy kształtujące rynek rozwiązań cyberbezpieczeństwa. Podczas targów CYBERSEC EXPO odbędzie się też światowa premiera zupełnie nowego rozwiązania służącego zapewnieniu bezpieczeństwa Internetu Rzeczy – ELIoT Pro firmy Cyberus Labs. Jak przewidują organizatorzy, przestrzeń CYBERSEC EXPO w trakcie dwóch dni wydarzenia zgromadzi ponad 2,5 tys. osób.

Szczegółowe informacje na temat targów CYBERSEC EXPO, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem są dostępne na stronie: https://cybersecforum.eu/pl/poland/

Wśród partnerów konferencji znajdują się m.in: Microsoft, CISCO, SAMSUNG, T-Mobile, Google, PZU, Facebook, PGZ, Cloudflare, Ericsson, UBS, Asseco, Orlen, RSA, Tauron, Orange, Exatel. ITwiz jest jednym z patronów medialnych konferencji CYBERSEC 2019. Zapraszamy do udziału.

Podobne