M2M i Internet Rzeczy w Polsce


Szczegóły wydarzenia


internet-wszechrzeczy

Zdaniem analityków Accenture w niedalekiej przyszłości bezpośrednia, aktywna komunikacja między urządzeniami (M2M) będzie powszechna w centrach handlowych, szpitalach i szkołach. Z obszaru dzisiejszych zastosowań – przede wszystkim ochrony i bezpieczeństwa oraz logistyki – maszynowa komunikacja wyjdzie na znacznie szersze obszary rynku. Pojawi się nowy obszar rynku B2B2C (Business to Business to Consumer) oparty na komunikacji oraz aplikacjach M2M. Wraz ze wzrostem znaczenia komunikacji M2M, gdy komunikujące urządzenia zyskają swoje adresy sieciowe w Internecie, będzie można faktycznie mówić o powstaniu Internetu Rzeczy. Jak przygotować się na te zmiany rynkowe i już dziś najlepiej wykorzystać potencjał M2M?

Szczegóły na temat webinarium są dostępne na witrynie organizatora:
http://www.e-webinaria.pl/events/swiat-polaczonych-uslug-m2m-narodziny-internetu-wszechrzeczy-debata/

Podczas webinarium oraz następującej po nim debaty poruszone zostaną tematy:
• Komunikacja M2M i droga do Internetu Rzeczy – czy to tylko branżowa nisza czy rynek o istotnych perspektywach rozwoju?
• Czego nam potrzeba, by przejść od zastosowań M2M do Internetu Rzeczy?
• Jakie można tutaj wskazać najważniejsze bariery, w jaki sposób można je efektywnie pokonać?
• Czy rynek M2M/Internetu Rzeczy w Polsce potrzebuje jakiejś wspólnej emanacji – formy instytucjonalnej ‘ponad podziałami’, dzięki której cały rynek i jego interesariusze mogliby mówić jednym głosem w sprawach wspólnych dla całego rynku?

 

 

 

Podobne