Finnish FinTech Day 2018 w Warszawie


Szczegóły wydarzenia


Jedenaście fińskich firm, dostarczających zaawansowane rozwiązania dla sektora finansowego, zaprezentuje swoje technologie w Polsce. Wydarzenie, będące wspólną inicjatywą The Heart i Business Finland, odbędzie się 3 października br. w Warszawie.

Fiński sektor finansowy cechuje wysoki stopień digitalizacji procesów oraz wyjątkowo wysoki udział transakcji bez udziału gotówki. To kierunek, w którym zmierzają polskie instytucje finansowe. Spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem firm.

Obserwujemy duże i stale rosnące zainteresowanie fińskim ekosystemem innowacji oraz rozwiązaniami stosowanymi w fińskim sektorze finansowym” – mówi Kirsi-Maarit Poljatschenko, Dyrektor Regionu Europy Środkowo-Wschodniej w Business Finland. „Tylko w ostatnich dwóch miesiącach w Helsinkach gościliśmy 17 menadżerów polskich instytucji finansowych, którym pokazywaliśmy fińskie rozwiązania. Uznaliśmy, że organizacja podobnego spotkania w Warszawie ułatwi polskim firmom zapoznanie się z fińskim fintechem. Stąd Finnish FinTech Day 2018 w Warszawie” – dodaje Piotr Hajdecki, odpowiedzialny w Business Finland za promocję technologii ICT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Skandynawia jest bogata w rozwiązania z zakresu AI, analityki, chatbotów, bezpieczeństwa w sieci czy blockchain. Od początku istnienia The Heart, obserwujemy spółki z tej części Europy, które oferują pionierskie w skali świata rozwiązania” – komentuje Tomasz Rudolf, współzałożyciel i CEO The Heart. „Finnish FinTech Day 2018 będzie doskonałą okazją do połączenia naszych korporacyjnych klientów z najciekawszymi startupami z Finlandii. Liczymy, że po spotkaniu wiele kontaktów zamieni się na kontrakty” – dodaje.

Podczas wydarzenia w ciągu jednego dnia i w jednym miejscu będzie można wysłuchać prezentacji i spotkać się z przedstawicielami następujących firm:

 • * Tomorrow Labs (www.tomorrow.fi)
 • * ENFUCE Financial Services Oy (www.enfuce.com)
 • * Enterpay Oy (www.enterpay.fi)
 • * Giosg.com Oy (www.giosg.com)
 • * Futusome Oy (www.futusome.com)
 • * Attido Oy (www.aico.ai)
 • * LVS Brokers Oy (www.lvsbrokers.com)
 • * M-Files Oy (www.m-files.com)
 • * Bonusway Oy (www.bonusway.fi)
 • * ePassi (www.epassi.fi)
 • * Poplatek Payments Oy (www.poplatek.fi)

Wydarzenie adresowane jest do członków korporacyjnych The Heart oraz menedżerów firm poszukujących nowych technologii, które mogą stać się dla nich źródłem przewagi konkurencyjnej. Wstęp na wydarzenie możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennego zaproszenia. W sprawie uzyskania zaproszenia należy kontaktować się z biurem The Heart.

Business Finland to fińska instytucja rządowa z siedzibą w Helsinkach, finansująca działalność innowacyjną oraz promująca rozwój handlu, inwestycji i turystyki przyjazdowej. Business Finland zatrudnia 600 ekspertów w 40 biurach na całym świecie oraz w 20 biurach regionalnych na terenie Finlandii. Biuro obsługujące Europę Środkowo-Wschodnią zlokalizowane jest w Warszawie.

The Heart to korporacyjne centrum innowacji, znajdujące się na 38. piętrze Warsaw Spire. Wykorzystując technologie tworzone przez ekosystem startupów, współtworzy z dużymi firmami nowe biznesy i produkty. Skupia wokół siebie społeczność liderów cyfrowej transformacji w Europie.

Więcej na stronie https://www.businessfinland.fi/en/

Podobne