Konferencja HPC/Big Data Warszawa


Szczegóły wydarzenia


Organizowana przez Atos Polska konferencja poświęcona jest wyzwaniom nadchodzącej ery IoT i Big Data oraz wyścigowi technologicznemu producentów systemów IT do coraz większej wydajności obliczeniowej i pojemności systemów pamięci masowych.

patronat_ITwiz

Konferencja ma przybliżyć świat wielkich zbiorów danych i ich analizy. Tym bardziej, że – zgodnie z prognozami – w roku 2020 świat będzie produkował 100 kwintylionów bajtów danych dziennie (1 kwintylion = 10^30). Do 2020 roku ma powstać pierwszy superkomputer o mocy obliczeniowej 1 exaflops (10^18 operacji na sekundę). “Zdolność do wydajnego przechowywania i analizy wielkich zbiorów danych już dzisiaj staje się niezbędnym warunkiem postępu w kluczowych dziedzinach nauki i przemysłu oraz kluczową przewagą konkurencyjną firm i organizacji” – mówią organizatorzy konferencji.

O tym, jak producenci systemów IT – superkomputerów, procesorów i pamięci masowych – zamierzają odpowiedzieć na wyzwanie ery Big Data i pozycjonować się w tym wyścigu, porozmawiać będzie można 19 maja na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Paweł Gepner, HPC Platform Architect EMEA w Intelu, który zaprezentuje koncepcję Intel Scalable System Framework. NetApp i Bull pokażą rozwiązania w exaskali.

Gościem specjalnym konferencji będzie Artur Partyka, mistrz i rekordzista Polski w skoku wzwyż, jeden z zaledwie 21 zawodników, którzy przeskoczyli wysokość 2,38 metra, zdobywca brązowego (1992) i srebrnego (1996) medalu olimpijskiego w Barcelonie i Atlancie, obecnie przedsiębiorca. Był także trzykrotnym medalistą otwartych MŚ: dwukrotnym srebrnym medalistą (1993 i 1997) i brązowym medalistą (1995), jak również srebrnym medalistą w krytych MŚ w 1991 roku.

Więcej o konferencji i rejestracja na stronie http://racetoexascale.pl.

Podobne