Konferencja ITwiz Cloud computing – jak dobrze przygotować migrację do chmury


Szczegóły wydarzenia


Już 20 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie pokażemy, jakie ryzyka i wyzwania wiążą się z realizacją działań mających na celu przeniesienie istniejących usług oraz zasobów IT do środowisk cloud computing.

Więcej informacji i rejestracja na stronie konferencji Cloud computing – jak dobrze przygotować migrację do chmury.

W trakcie konferencji odpowiemy na pytania:

 • jak przygotować się do przekazania infrastruktury IT do chmury obliczeniowej;
 • w jaki sposób zarządzać tego typu zasobami; w jakich aspektach działalności rozwiązania cloud computing mogą wspierać organizacje;
 • jak zintegrować własne środowisko z chmurą;
 • jakich zmian organizacyjnych i mentalnych wymaga to od organizacji;
 • jak zarządzać licencjami udostępnianymi w modelu cloud computing;
 • jak projektować rozwiązania korzystające z chmury obliczeniowej;
 • jak powinna wyglądać rola administratorów zarządzających hybrydową infrastrukturą IT…

Konferencję otworzy wystąpienie Karola Okońskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. W trakcie konferencji opowie on o planowanym wykorzystaniu chmury obliczeniowej w administracji publicznej w Polsce. Wiosną 2018 r. warty 10 mld USD przetarg na wdrożenie chmury obliczeniowej rozpisał Pentagon. Mołdawia zbudowała kompleksową platformę chmury obliczeniowej przeznaczoną dla instytucji rządowych. Do podobnego projektu przygotowuje się Estonia, która chce umieścić krytyczne dane rządowe w chmurze obliczeniowej. Niedawno, na zakup usług cloud computing dla platformy zbierania i przetwarzania danych satelitarnych CREODIAS zdecydowała się Europejska Agencja Kosmiczna. Jak będzie wyglądać polska chmura narodowa? Przekonamy się już 20 listopada na konferencji ITwiz.

Z kolei Jerzy Suchodolski, Sales Consulting Director i Artur Kuliński, Cloud Technology Customer Advisor w Oracle będą prowadzić dialog pragmatycznym, w którym – z perspektywy praktyk IT oraz rzeczywistości biznesowej – omówią jak nie przegapić szansy, jaką niesie ze sobą chmurowa (r)ewolucja pomimo dużego zamieszania, niezrozumienia i wielu obaw. Dziś mamy bowiem do czynienia z kilkoma dostawcami, dziesiątkami usług, rozmaitymi modelami, setkami narzędzi i przy braku standardów. Jak w tym nie utonąć i przegapić ogromnej szansy?

Natomiast Vlad Yatsenko, CTO i współzałożyciel Revolut, jednej z najgłośniejszych dziś firm sektora FinTech, opowie w jaki sposób firma ta wykorzystuje chmurę obliczeniową do wspierania innowacji, jakie są koszty i korzyści z wykorzystania Cloud Computing w Revolut. Vlad Yatsenko przedstawi także swoją opinię na temat obecnego „szumu” wokół chmury obliczeniowej.

Paweł Olszynka, dyrektor Działu Doradztwa i Analiz Rynku ICT, PMR zaprezentuje wyniki najnowszego raportu na temat rynku Cloud Computing w Polsce i wykorzystania chmury obliczeniowej w polskich przedsiębiorstwach.

W jaki sposób chmura może stać się elementem strategii wsparcia i cyfrowej transformacji biznesu opowie Daniel Szcześniewski, dyrektor marketingu i strategii w Atman.

Najlepsze i najgorsze praktyki negocjowania kontraktów na usługi chmurowe przedstawi natomiast Łukasz Węgrzyn, Partner w kancelarii SSW Pragmatic Solutions.

Wojciech Struski, Chief IT Architect, Ringier Axel Springer opowie, dlaczego Grupa RAS musiała rozpocząć proces migracji do chmury publicznej, pomimo posiadania własnej dojrzałej chmury prywatnej, gdzie firma spodziewa się uzyskać największe korzyści i dlaczego przygotowania do startu przeprowadzki trwały ponad 2 lata.

Z kolei Marcin Mazurek, Engineering Director w Allegro podzieli się pozytywnymi i negatywnymi niespodziankami, jakie czekały największy, polski serwis aukcyjny przy wchodzeniu w chmurę obliczeniową i dlaczego stała się ona tylko jednym z, a nie głównym elementem rozwiązań technicznych Allegro.

Natomiast Maciej Wolski, Datacenter Services Lead w Sidel przedstawi wzloty i upadki procesu migracji do chmury infrastruktury IT tego międzynarodowego producenta opakowań.

Marcin Banacki, Head of Platform Development, Millennium Goodie w Banku Millenium zaprezentuje wnioski z wykorzystania gotowych narzędzi dostępnych w chmurze obliczeniowej przy budowie platformie smart-shoppingowej Goodie.

Z kolei Krzysztof Waszkiewicz, Channel Sales Engineer Networking w Citrix opowie w jaki sposób korzystać z usług Cloud Computing i nie przekazywać do nich danych wrażliwych dzięki funkcjonalności Cloud Control Plane.

Partnerem generalnym konferencji „Cloud computing – jak dobrze przygotować migrację do chmury” jest Oracle. Partnerem strategicznym został Atman. Partnerami merytorycznymi są: Aruba Cloud, Citrix, Commvault, Dassault Systèmes, Innergo Systems, Netiai Veeam. Partnerem jest T-Systems Polska, a wśród wystawców pojawią się firmy: Oktawavei MAIN.

Więcej informacji i rejestracja na stronie konferencji.
Dlaczego warto uczestniczyć w konferencji „Cloud computing – jak dobrze przygotować się do chmury”?

 • Dowiesz się w jaki sposób polska administracja przygotowuje się do wykorzystania modelu cloud computing.
 • Poznasz doświadczenia firm, które dokonały już migracji do chmury: ich sukcesy i porażki, pozytywne i negatywne niespodzianki w trakcie wdrożenia.
 • Przekonasz się jakie są najlepsze i najgorsze praktyki negocjowania kontraktów na usługi chmurowe – jak budować mapę ryzyk kontraktowych, co warto negocjować, a co jest stratą czasu.
 • Podpowiemy, jak wykorzystać gotowe rozwiązania dostępne w chmurze we własnych projektach.
 • Dowiesz się, dlaczego firmy wybierają chmurę publiczną pomimo tego, że mają własne data center.
 • Pokażemy, jak korzystać z zasobów w chmurze bez przenoszenia do niej danych wrażliwych.

Podobne