Linux Days 2016 w Warszawie


Szczegóły wydarzenia


patronat_ITwiz

Konferencja w Polsce organizowana jest w ramach cyklu spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie. Motywem przewodnim tegorocznych spotkań jest SOFTWARE DEFINED DATA CENTER – jak wykorzystać otwarte oprogramowanie do obsługi sterowanej programowo serwerowni i centrum danych.

SUSE_Expert_Days_2016
Już 17 marca br. odbędzie się w Warszawie doroczna konferencja SUSE poświęcona rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie. Jest ona kontynuacją organizowanych od 6 lat spotkań Linux Days. Polska edycja jest integralną częścią spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie. Są to jednodniowe, bezpłatne konferencje wypełnione demonstracjami i dyskusjami na tematy techniczne. W tym roku motywem przewodnim konferencji jest SOFTWARE DEFINED DATA CENTER – czyli temu, jak wykorzystać otwarte oprogramowanie do obsługi sterowanej programowo serwerowni i centrum danych.

Wśród tematów omawianych przez SUSE w programie konferencji znalazły się m.in.:

  • Software-Defined Data Center: co to jest i jak jego różne elementy ze sobą współpracują?
  • Docker: w jaki sposób używać kontenerów do wdrażania obciążeń i dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż stosowanie maszyn wirtualnych?
  • OpenStack Cloud: jak można zautomatyzować udostępnianie usług i zarządzanie przydzielaniem zasobów obliczeniowych, sieciowych i pamięci masowej w chmurach prywatnych?
  • Software-Defined Storage: jak można zautomatyzować przydzielanie pamięci masowej oraz zarządzanie nią i dostosować je do wymagań różnych obciążeń?

Na Linux Days w Warszawie – w ramach dodatkowej ścieżki Akademia techniczna SUSE „Od zera do bohatera” – można będzie poznać wskazówki dotyczące zabezpieczania i administrowania systemów Linux oraz tego, jak wdrożyć nowe technologie open source. Celem Akademii jest przedstawienie krok po kroku wybranych zagadnień implementacji systemów open source. Do wyboru będzie sesja SUSE Linux Troubleshooting & Security (najważniejsze wskazówki odnośnie zabezpieczania i pielęgnowania systemów Linux, w tym konfiguracja zabezpieczeń z AppArmor), sesje Szybki start z SUSE OpenStack Cloud oraz Szybki start z SUSE Enterprise Storage (od architektury i możliwości, po skalowanie planowanego rozwiązania, definiowanie zapotrzebowania, wykorzystanie możliwości sprzętowych).

Podczas konferencji Linux Days przeprowadzony zostanie także Drugi Ogólnopolski Test Wiedzy… nie tylko o systemach Linux. Uczestnicy będą mogli sprawdzić on-line wiedzę o systemach linuksowych oraz innych coraz bardziej popularnych technologiach open source, jak Ceph czy OpenStack. Na zdobywców największej liczby poprawnych odpowiedzi udzielonych w najkrótszym czasie będą czekać wartościowe nagrody. Konkurs organizowany jest wspólnie z firmą LiveTrainings dostarczającą zintegrowaną platformę do przeprowadzania szkoleń w trybie social learning.

W ramach Linux Days odbędą się pokazy technologii partnerów SUSE. Sponsorem wizerunkowym całego cyklu spotkań SUSE Expert Days jest firma Intel. Platynowym sponsorem konferencji w Polsce jest Lenovo. Merytoryczne wsparcie zapewniają autoryzowane ośrodki szkoleniowe SUSE – ACS Dagma, Compendium CE i OSEC.

Konferencja Linux Days jest bezpłatna, skierowana do osób zawodowo zajmujących się tematyką IT i zainteresowanych systemami open source. Szczegółowe informacje o konferencji w Polsce są dostępne na stronie www.suseexpertdays.pl.

Podobne