Maraton Analizy Danych


Szczegóły wydarzenia


Maraton Analizy Danych to hackathon, któremu towarzyszyć będzie szereg wykładów merytorycznych, a także seria spotkań z przedstawicielami branży IT. Jest to inicjatywa autorstwa Studenckiego Koła Naukowego Data Science Management działającego w Szkole Głównej Handlowej.

Maraton Analizy Danych to połączenie dwudziestoczterogodzinnego hackatonu oraz serii wykładów skoncentrowanych na tematyce zaawansowanej analizy danych (data science). Uczestnicy hackatonu spróbują rozwiązać realne problemy dotyczące polskich miast w oparciu m.in. o dane pozyskiwane ze źródeł publicznych. Wśród zapowiadanych zadań znalazły się m.in. zagadnienia dotyczące ograniczenia zatorów w ruchu drogowym, a także poprawy jakości powietrza w ośrodkach miejskich.

Wydarzenie ma na celu m.in. promocję zastosowania dostępnych danych w zastosowaniach publicznych i biznesowych. “Z naszej perspektywy, osób zainteresowanych analizą danych, a przede wszystkim jej zastosowaniem, wydało się niepokojącym, iż Polska, kraj z takim bogactwem w postaci uzdolnionych naukowców oraz studentów nadal nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w danych” – mówi Miłosz Szyński, koordynator projektu Maraton Analizy Danych. Oprócz rozwiązania realnych problemów decyzyjnych Maraton Analizy Danych ma na celu integrację studentów reprezentujących świat naukowy z firmami z branży analizy danych. Partnerami wydarzenia są firmy, takie jak: Nethone i Daftcode.

Do udziału w Maratonie Analizy Danych organizatorzy zapraszają wszystkich studentów – polskich i zagranicznych uczelni. Zapisy rozpoczynają się kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na temat Maratonu Analizy Danych wraz z formularzem rejestracyjnym dla osób zainteresowanych udziałem są dostępne na stronie:
http://www.maratonanalizydanych.pl

ITwiz jest patronem medialnym Maratonu Analizy Danych. Zapraszamy do udziału.