Open Source Day 2017


Szczegóły wydarzenia


Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. Konferencja stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednego z najważniejszych obecnie kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki.

17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10., jubileuszowa edycja konferencji Open Source Day, największego europejskiego wydarzenia dedykowanego otwartym technologiom. W czasie konferencji wystąpią m.in. przedstawiciele wiodących globalnych marek technologicznych, którzy opowiedzą o kluczowej roli open source w rozwoju nowoczesnego oprogramowania. W agendzie zaplanowano także warsztaty prowadzone przez ekspertów Linux Polska i poświęcone tematom, takim jak: automatyzacja i orkiestracja kontenerów, analiza logów, migracja środowisk Linux do chmury, czy Web SSO.

W czasie wykładów będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego w open source inwestują firmy bazujące do tej pory na rozwiązaniach zamkniętych. Nie zabraknie również tematów poświęconych konkretnym zagadnieniom technologicznym, np. temu w jaki sposób open source zmienia na lepsze publiczną chmurę, czy jak zarządzać dużą liczbą serwerów w różnych architekturach.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Dariusz Jemielniak, profesor nauk ekonomicznych, ekspert w zakresie otwartej współpracy, który wykładał m.in. na Harvardzie, Uniwersytecie Kalifornijskim czy Massachusetts Institute of Technology. Dariusz Jemielniak jest aktywistą ruchu Wikimedia i pierwszym członkiem Rady Powierniczej Wikimedia Foundation wybranym spoza USA i Europy Zachodniej. Jest także autorem największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl.

Program konferencji Open Source Day 2017 obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące:
• platformy Docker
• znaczeniu oprogramowania open source w kontekście cyfrowej transformacji biznesu
• roli jednostki i społeczności w tworzeniu otwartych technologii
• wdrażaniu koncepcji infrastruktury zdefiniowanej programowo
koncepcji Open Cloud
automatyzacji procesów zarządzania i monitoringu infrastruktury IT
• wykorzystaniu MySQL w formie usługi w chmurze Oracle

Szczegółowe informacje na temat programu konferencji Open Source Day 2017 oraz warunków udziału dostępne są na stronie: https://opensourceday.pl/

Już po raz dziesiąty Głównym Partnerem tegorocznej edycji jest firma Red Hat. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ITwiz jest patronem medialnym Open Source Day 2017. Zapraszamy do udziału.

Podobne